Категорія
Новини
Дата

Норвезька Equinor відклала розробку найпівнічнішого нафтового родовища у світі через зростання витрат

2 хв читання

Стрімке зростання витрат і вузькі місця в ланцюжку постачань поставили під питання плани розробки найпівнічнішого родовища нафти у світі, оскільки норвезька компанія Equinor та її партнери відклали прийняття рішення щодо проєкту в Арктиці, пише Reuters.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Equinor відклала інвестиційне рішення щодо морського нафтового родовища Wisting із грудня цього року на кінець 2026 року, при цьому один аналітик заявив, що рішення може бути відкладено і на невизначений термін. Ця затримка є ударом по надіях норвезького уряду щодо збільшення кількості робочих місць у нафтогазовій галузі на півночі, але полегшенням для екоактивістів, які попереджали про ризики для вразливої ​​арктичної природи.
  •  У Норвегії вже є два родовища газу та одне родовище нафти в арктичному регіоні, а Wisting мав стати четвертим.
  • «Ми бачимо збільшення витрат через збільшення глобальної інфляції та зростання витрат у галузі постачання на національному та міжнародному рівнях, – йдеться у заяві Equinor. – Існує також невизначеність щодо рамкових умов проєкту та можливостей виконання на ринку постачальників».
  • Equinor заявила, що оновлена ​​оцінка інвестицій для Wisting збільшилася до 104 млрд крон ($10 млрд) із 60–75 млрд крон, які очікувалися раніше.
  • Equinor та її партнери мали представити владі плани розвитку у грудні, а уряд мав ухвалити рішення наступного року. «Я радий, що Equinor каже, що вони не скасовують плани розробки, а відкладають їх», – сказав агентству міністр нафти Норвегії Терʼє Осланд.
  • «Грінпіс» же назвав затримку «неймовірними новинами для клімату, природи та зеленого переходу». «Це означає, що 200 млн т CO2 залишаться в землі. Це означає, що вразлива та цінна природа залишиться у спокої», – заявив голова «Грінпісу» Норвегії Фроде Плейм.
  • Норвезька агенція з охорони довкілля заявила, що цього року Equinor не змогла показати, що видобуток нафти на Wisting в суворих арктичних умовах безпечний. Equinor та її партнери, зокрема Aker BP, наполягають, що вони можуть розробляти Wisting в екологічно безпечний спосіб.
  • Equinor і Aker BP володіють по 35% акцій Wisting, норвезькій Petoro належить 20%, а INPEX Idemitsu – 10%.

Контекст

25 травня Equinor оголосила про вихід із чотирьох спільних із «Роснєфтью» підприємств, а також про підписання угоди про вихід із Хар’ягінського проєкту.

Восени норвезька енергетична компанія завершила вихід з останнього спільного проєкту з Росією – розробки Хар’ягінського нафтового родовища. Компанія підтвердила, що повний вихід із проєкту також завершено.

В Equinor зазначили, що в рамках виходу з розробки Хар’ягінського нафтового родовища компанія покрила зобовʼязання щодо виведення з експлуатації та заборгованість Equinor за ці роки.

«Після виходу з Хар’яги в Equinor не залишилося ні активів, ні проєктів у Росії», – додали в компанії.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні