Категорія
Новини
Дата

NovaPay перевершила довоєнні показники за кількістю переказів на 12,2%, за сумою – на 58,5% у першому півріччі

Фінансова компанія NovaPay, що входить до групи компаній «Нова Пошта», здійснила 165,7 млн переказів за підсумками першого півріччя 2023 року, що на 12,2% більше, ніж за перше півріччя довоєнного 2021-го. Загальна сума переказів досягла 108,1 млрд, це на 58,5% більше показника першого півріччя довоєнного року, йдеться у пресрелізі компанії.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Найбільш популярні послуги – внутрішні перекази, поповнення та зняття готівки з картки, післяплата. 
  • У повідомленні наголошується, що суттєво зросла кількість міжнародних операцій. NovaPay здійснила 392 000 операцій на €26,3 млн. Майже всі міжнародні перекази – грошова допомога від Всесвітньої продовольчої програми ООН, виплату якої забезпечує NovaPay у відділеннях «Нової пошти» з 2022 року.
  • Серед інших продуктів – Посилка в кредит і Сейф-сервіс. Разом з прийомом торгової виручки й іншими сервісами ці послуги допомагають щодня українцям і бізнесу.
  • За перше півріччя компанія перерахувала до держбюджету 442 млн грн податків і зборів. Це на 58% більше, ніж за той самий період 2021-го.
  • «Ми фіксуємо не просто повернення до довоєнних показників, а й зростання порівняно з 2021 роком. Бізнес в Україні продовжує працювати, тримати фінансовий тил і демонструє свою здатність до відновлення та адаптації до нових умов», – зазначив Ігор Приходько, фінансовий директор NovaPay. 

Контекст

Міжнародний фінансовий сервіс NovaPay входить до групи компаній «Нової пошти». Понад 11 років NovaPay надає платіжні сервіси онлайн і офлайн у понад 3500 відділеннях «Нової пошти». 75% акцій компанії належить «Новій пошті», засновниками й співвласниками якої є Вячеслав Климов і Володимир Поперешнюк, решта 25% належить ПАТ «ЗНВКІФ Прайд».

За даними сервісу Опендатабот, у 2022 році дохід ТОВ «НоваПей» сягнув майже 5,2 млрд грн, чистий прибуток перевищив 2,3 млрд, активи на кінець 2022-го оцінювалися у 5,5 млрд грн, зобовʼязання – 3,6 млрд грн.    

За даними НБУ за 2022 рік, компанія обіймала 45% від загального обсягу внутрішньодержавних грошових переказів. 

У травні цього року NovaPay отримала розширену ліцензію НБУ. Компанія зможе відкривати та обслуговувати рахунки приватних і корпоративних клієнтів, випускати картки до рахунків фізичним особам. Також NovaPay має можливість здійснювати еквайринг (безготівковий прийом платежів для бізнесу), забезпечувати перекази без відкриття рахунку, кредитувати, приймати гроші на рахунок і видавати їх тощо.

У 2022-му NovaPay подала також документи на ліцензію EMI (electronic money institution) Центробанку Литви. Після її отримання компанія зможе надавати фінансові послуги в усіх країнах ЄС.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні