Категорія
Новини
Дата

ОЕСР покращила прогноз розвитку світової економіки. Цьому сприяла масова вакцинація в розвинених країнах

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) поліпшила прогноз темпів зростання світового ВВП у 2021 році до 5,8% з очікуваних 4,2% у грудні минулого року.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Зростання економіки США в 2021 році прогнозується на 6,9% і на 3,6% у 2022-му. Економіка Єврозони, за прогнозами ОЕСР, виросте, відповідно, на 4,3% і 4,4%.
  • Збільшення ВВП Китаю в поточному році оцінюється в 8,5%, а в 2022 році – 5,8%.
  • У 2022 році ОЕСР передбачає зростання світового ВВП на 4,4% в порівнянні з колишньою оцінкою у 3,7%.
  • Перегляд прогнозу в бік підвищення ОЕСР зробили тому, що в багатьох розвинутих країнах дедалі більше людей вакцинуються. Також на оцінку вплинули державні стимули економіки й краще пристосування підприємств до карантинних обмежень.
  • У той же час ОЕСР відзначили, що в багатьох країнах з ринковою економікою, де доступ до вакцин і можливості для держпідтримки обмежені, відновлення економіки буде стриманим.
  • Доки велика частина населення світу не буде вакцинована, а ризик нових спалахів захворювання залишатиметься, доти відновлення буде нерівномірним і залишатиметься вразливим до нових спадів.
  • Нині глобальна економіка повернулася до рівня активності, який був до пандемії. Але до кінця 2022 року реальний загальносвітовий дохід, як і раніше, буде приблизно на $3 трлн менше, ніж він був би без кризи.
  • За даними ОЕСР, Південна Корея і США вже повернулися до допандемічного рівня доходів, а країнам Європи знадобиться на це ще рік. Для Мексики і ПАР цей процес може зайняти ще від трьох до пʼяти років.

Контекст

ВВП України скоротився на 4% у 2020 році. Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings прогнозує збільшення ВВП України цього року на 4,1% та 3,8% 2022-го. Світовий банк у березні поліпшив оцінку ВВП України в 2021 році до 3,8% із 3% у січневому прогнозі.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) у квітні покращив оцінку зростання ВВП України у 2021 році до 4% із 3% у жовтневому прогнозі. Зростання світової економіки в 2021 році у МВФ очікують на рівні 6% (у січневому звіті прогнозувався спад на 5,5%).

За прогнозами Мінекономіки, зростання ВВП цього року становитиме 4,6%, а НБУ спрогнозував збільшення на 4,2%.

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні