Категорія
Новини
Дата

Приватна клініка «Добробут» у березні заробила 10% від довоєнного виторгу. У квітні прогнозується 25%

Мережа приватних медичних клінік «Добробут» протягом першого місяця війни отримала 10% довоєнного виторгу. Про це в інтервʼю Forbes розповів генеральний директор інвесткомпанії Concorde Capital Ігор Мазепа.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • У квітні Мазепа прогнозує, що лікарня матиме близько 25% довоєнного виторгу. «Весь цей час деякі клініки «Добробуту» були зачинені, поки ми не залучили гроші благодійних фондів – Direct Relief International, Children of War Foundation та University of Miami Global Institute. Зараз оперативно відкриваємо клініки, що простоювали»
  • «Війна спонукала до відкриття нових клінік у Львові та Івано-Франківську. А також лікарі «Добробуту» приймають пацієнтів у партнерській клініці у Чернівцях. Ми планували розширюватися в регіони, і через війну довелося прискоритися», – розповів інвестбанкір.

Контекст

Мережа «Добробут» обʼєднує медичні центри та стаціонари для дорослих і дітей, службу невідкладної допомоги, стаціонар для дорослих з центром неврології, кардіологічний центр, клінічний центр онкології, експертний медичний центр, центр вертебрології, стоматологію.

У багатьох компаніях мережі (ТОВ МЦ «Добробут-невідкладна допомога», МЦ «Добробут-поліклініка», МЦ «Добробут-стаціонар», «Дитячий МЦ «Добробут», МЦ «Добробут-дитинство») компанії Satumco Limited належать 99%, а її бенефіціарами є голова Concorde Capital Ігор Мазепа та Олег Калашніков.

У грудні 2021-го Калашніков в інтервʼю НВ розповідав, що в клініку інвестували близько $100 млн. Тоді актив оцінювався у близько $150 млн. Попри те, що всі активи Concorde Capital фізично вціліли, їхню капіталізацію рахувати складно, говорить Мазепа. «Десь дві третини нашого портфеля – це Private Equity, а третина – комісійний бізнес. Останній фактично помер. А вартість майже будь-якого українського активу нині близька до нуля. Війна триває, і ми не розуміємо, скільки що може коштувати і як оцінювати. Навіть якщо фізично актив залишився, він не має оцінки».

Клініки «Добробут» до війни працювали в Києві та Київській області. За словами Мазепи, відвідуваність значно знизилася. «Основна наша цільова аудиторія – молоді жінки фертильного віку з дітьми – виїхала за кордон чи у західні області. І велике питання, яка частина з них повернеться в країну», – говорить він. Загалом компанії, в які інвестує Concorde Capital, недозароблять близько $50 млн.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні