Категорія
Новини
Дата

Продажі електромобілів виросли на 39% у 2020 році, незважаючи на обвал загального автомобільного ринку, – Canalys

Світові продажі електромобілів у 2020 році в порівнянні з 2019-м зросли на 39% – до 3,1 млн одиниць. У той же час загальний ринок легкових автомобілів зменшився на 14%, йдеться в дослідженні Canalys.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • На електромобілі припадало майже 5% усіх продажів нових автомобілів у 2020 році.
  • У Китаї і країнах Європи було продано приблизно 1,3 млн електромобілів, що в чотири рази перевищує обсяг продажів у США.
  • У 2020 році продажі нових легкових автомобілів в Україні знизилися на 3% порівняно з обсягами продажів у 2019-му, до 85 500 одиниць.
  • Минулого року українці придбали 7455 авто на електротязі або на 1% менше порівняно з відповідними показниками 2019 року,
  • У 2021 році частка проданих електромобілів становитиме понад 7% від усіх продажів нових авто у світі, зазначає Canalys. Це означає подальше зростання продажів на 66% – до 5 млн одиниць.
  • Canalys прогнозує, що кількість проданих електрокарів виросте до 30 млн у 2028 році, а до 2030 року електроавто складуть 48% усіх проданих легкових автомобілів у світі.

Контекст

Усе більше автовиробників прагнуть відповісти на виклики, повʼязані з кліматичною кризою та законодавчими обмеженнями щодо двигунів внутрішнього згоряння в багатьох країнах.

Зокрема, британська Bentley Motors, що входить до німецького концерну Volkswagen Group, планує повністю електрифікувати модельний ряд до 2030 року. Виробництвом електроавто також активно займаються Subaru, General Motors, Toyotа та ін. Крім того, за даними ЗМІ, над створенням електромобіля працює техгігант Apple.

В Україні закарпатський завод «Єврокар», який наразі займається складанням автомобілів Skoda, планує освоїти виробництво електромобілів Volkswagen.

Для стимулювання розвитку електричного транспорту в Україні у Верховній Раді очікують на ухвалення законопроєктів №3476 і №3477. Вони, серед іншого, передбачають звільнення від оподаткування прибутків підприємств від реалізації електродвигунів, літій-іонних акумуляторів, зарядних пристроїв, електромобілів власного виробництва.

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні