Грузинські опозиційні партії, які не визнають результатів парламентських виборів 26 жовтня, вимагають проведення повторних виборів, пише «Ехо Кавказу». За даними ЦВК, перемогу здобула партія «Грузинська мрія», яка є лояльною до Росії, опозиція не визнає ці результати і заявляє про фальсифікації.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- У центрі Тбілісі проходить акція, організована опозиційними партіями, які подолали виборчий барʼєр і не визнають результатів виборів. До участі у мітингу громадян закликала президент Грузії Саломе Зурабішвілі.
- Вона назвала попереднє голосування «російським» і «тотально сфальсифікованим». Президент закликала міжнародну спільноту відреагувати на факт захоплення влади та «боротися за європейське майбутнє Грузії разом із її народом».
- Опозиція вважає, що повторні вибори має організувати «міжнародна адміністрація», сказав один із лідерів партії «Єдність-Національний рух» Георгій Вашадзе на мітингу біля парламенту Грузії.
- Він наголосив, що опозиція вважає ці вибори нелегітимними і не збирається входити до цього парламенту, відмовляючись від усіх мандатів та анулючи списки.
- «У нас дуже конкретна вимога: це – провести вибори заново, але провести їх має міжнародна виборча адміністрація», – пояснив він.
- Вашадзе заявив, що опозиція не має наміру вести будь-які переговори з «Грузинською мрією». «Єдині переговори та угоди мають стосуватися повторного проведення виборів», – заявив Вашадзе.
Контекст
У Грузії 26 жовтня відбулися парламентські вибори. Центральна виборча комісія оголосила перемогу партії «Грузинська мрія» з 54%, яка править країною з 2012-го. За такого результату вона отримає 89 зі 150 місць у парламенті. Опозиційні «Коаліція за зміни» – 11,04%, «Єдність – Національний рух» – 10,17%, «Сильна Грузія» – 8,8%, «Гахарія за Грузію» – 7,8%.
«Грузинська мрія» – партія місцевого мільярдера Бідзіни Іванішвілі, яка є лояльною до РФ, лякала виборців повторенням долі України та побила горщики з ЄС настільки, що процес євроінтеграції країни фактично призупинений.
Дані ЦВК разюче відрізняються від даних екзитполів одразу двох західних соціологічних компаній. За ними, більшість у понад 50% голосів сумарно отримали чотири опозиційні сили.
Якого розвитку подій можна чекати у Грузії? Forbes Ukraine поговорив про це з грузинським політологом Гелою Васадзе.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.