Категорія
Новини
Дата

Росія 26 червня випустила по Києву ракет на $50-80 млн. Оцінка Forbes

Вартість ракет, якими російські війська вдарили по Києву 26 червня, становить $50-80 млн, підрахував Forbes.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Точна кількість ракет, які було випущено агресором по Києву 26 червня невідома. За наявною інформацією, могло бути 4-6 ракет.
  • Обстріл росіяни вели з літаків Ту-95 і Ту-160 ракетами Х-101 з району Каспійського моря, повідомляв речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. 
  • Щонайменше одна ракета була збита в Київській області, ще одна потрапила у житловий будинок у Шевченківському районі столиці, третя — в дитячий садок, доля інших невідома. 
  • Пізніше повідомлялося про ще два вибухи, але чи були це влучання ракет або робота ППО по ракетах чи безпілотниках — не відомо.
  • Forbes оцінює вартість ракет, випущених по Києву 26 червня, у $50-80 млн.

Контекст

Х-101 (вимовляється Ха-101) — одна з найдорожчих ракет. Це стратегічна крилата ракета класу повітря-земля з використанням технологій зниження радіолокаційної помітності. 

У ракеті є комбінована система наведення для ураження цілі: інерційна система з оптико-електронною корекцією, а в кінцевій ділянці використовується самонаведення. Х-101 отримує комплексну інформацію і за маршрутом, і за координатами цілі. Ракета може змінити ціль навіть після запуску на відміну від озброєння попередніх поколінь.

У березні Путін був «розлючений», дізнавшись, що росіяни обстріляли Вінницький аеропорт найціннішими ракетами Х-101, яких у Росії не більше тисячі, повідомляв Bellingcat.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні