Влада РФ звернулася до Казахстану за допомогою через можливий дефіцит бензину після того, як удари українських дронів і паводки обвалили виробництво російських нафтопереробних заводів. Про це пише Reuters з посиланням на три джерела в галузі.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Москва просить владу Казахстану створити резерв бензину на випадок, якщо у РФ виникне його дефіцит. Обсяг запиту – 100 000 т, зазначив співрозмовник.
- «Підписали угоду, все оформили у межах індикативного балансу», – сказало джерело видання. Водночас запаси бензину в Казахстані становлять лише 307 000 т Аі-92 та 58 700 т – Аі-95.
- Ситуація на російських НПЗ загрожує дефіцитом пального. Вже у травні в Росії може не вистачити бензину для внутрішнього ринку, зазначає один із співрозмовників агентства. За його словами, відповіддю Москви може стати посилення чинної з 1 березня заборони на експорт бензину: вона може бути поширена, зокрема, на країни ЄАЕС.
- У березні РФ зверталася по допомогу з бензином до Білорусі. Тоді була домовленність про закупівлю 100 000–150 000 т на місяць.
Контекст
У першому кварталі 2024 року мінімум сім російських НПЗ зупинили роботу через атаки українських безпілотників, повідомляло Reuters із посиланням на власні розрахунки. Які наслідки атак та який пріоритетний для українських спецслужб НПЗ досі залишається неушкодженим – у матеріалі Forbes Ukraine.
Накопичений аварійний простій первинних потужностей на НПЗ РФ, що виник через атаки на підприємства, до середини березня 2024 року становив 3,5 млн т, збільшившись у 10 разів у порівнянні з сумарним вибуттям потужностей з аналогічних причин за два попередні роки – 2022-й та 2023-й (0,352 млн т), а кількість пошкоджених установок первинної переробки нафти зросла втричі, зазначало раніше Reuters.
США закликали Україну припинити атаки на російську енергетичну інфраструктуру, оскільки це може спровокувати зростання світових цін на нафту та заходи у відповідь на тлі президентської кампанії Джо Байдена, писала раніше FT.
За даними Росстату, за три тижні березня Росія втратила 10,1% виробництва бензину та майже 4% випуску дизельного пального після серії атак дронів, які зупинили переробку на НПЗ у Рязані, Сизрані та Самарі.
Минулими вихідними через паводок зупинився Орський НПЗ компанії «Фортеінвест». Минулого року завод переробив 4,5 млн т нафти та виробив 800 000 т бензину, 2,2 млн т дизпального.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.