Категорія
Новини
Дата

Російські олігархи Ротенберги не сплатили в Україні понад 500 млн грн податків – голова Нацполіції

Російські олігархи Ротенберги, які володіли столичним ТРЦ Ocean Plaza, не сплатили до держбюджету України податків на понад 500 млн грн у 2016–2021 роках. Про це повідомив на пресконференції 22 січня голова Нацполіції Іван Виговський, пише «Інтерфакс-Україна».

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Слідчі Нацполіції супроводжують низку резонансних кримінальних проваджень, зокрема, щодо ТОВ «Інвестиційний союз «Либідь», зазначив Виговський.
  • «Це олігархи російські – Ігор та Аркадій Ротенберги, яким належав Ocean Plaza. І було встановлено, що протягом 2016–2021 років зазначене підприємство ухилилося від оподаткування, не виплачено 546 млн грн», – сказав Виговський.
  • Він зазначив, що Нацполіція від початку війни поставила на фінансовий контроль операції 7000 резидентів, які мали «господарські відносини з РФ і РБ, і в такий спосіб запобігла виведенню коштів на загальну суму більш як 200 млрд грн до країн-агресорів».

Контекст

У березні минулого року колегія суддів Вищого антикорупційного суду задовольнила адміністративний позов Мінʼюсту до російського бізнесмена та його сина, а також ще двох російських громадян, щодо конфіскації їхніх українських активів. Йдеться про активи Аркадія Ротенберга, серед яких ТРЦ Ocean Plaza.

Суд вирішив стягнути в дохід держави частку у розмірі 100% статутного капіталу ТОВ «Авангард-Віларті», право на яку зареєстроване компаніями «Оушен Плаза Проджект (Кіпр) ЛТД» (Ocean Plaza Project (Cyprus) Limited) та «Ітодер Інвестментс Лімітед» (Ethoder Investments Limited).

Також стягнуто частку у розмірі 66,65 % статутного капіталу ТОВ «Інвестиційний союз «Либідь» (власник ТРЦ Ocean Plaza), право на яку зареєстроване за ТОВ «Авангард-Віларті».

Ротенберга називають близьким другом Путіна. Саме з ним пов’язують будівництво Кримського мосту. В жовтні 2022 року до Ротенберга було застосовано санкції РНБО.

У червні 2023 року Кабмін передав частку Ротенберга в Ocean Plaza Фонду держмайна і доручив приватизувати цей актив. Отримані кошти планують спрямувати до фонду ліквідації наслідків російської збройної агресії.

У жовтні колишній в. о. голови Фонду держмайна Олександр Федоришин розповів Forbes, що держава не може змінити органи управління ТРЦ Ocean Plaza без згоди ТОВ «ІС «Либідь». «Статут цього товариства виписаний так, що без них це рішення ухвалити не можемо», – говорив Федоришин.

Також держава не мала доступу до коштів, які заробляє ТРЦ Ocean Plaza. «Всі кошти від оренди йдуть на ТОВ «ІС «Либідь» і там мають акумулюватися», – розповідав колишній в.о. голови ФДМУ. Свої дивіденди держава мала б отримати в кінці фінансового року, але за умови чистого прибутку Ocean Plaza.

Балансова вартість державних 66,65% ТРЦ Ocean Plaza – 1,3 млрд грн. Раніше у Фонді держмайна зазначали, що на аукціоні обʼєкт буде запропоновано саме за такою вартістю.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні