Категорія
Новини
Дата

Російські ракети виходять з ладу до 60% випадків – Reuters

Російські ракети виходять з ладу до 60% випадків в Україні, розповіли Reuters троє американських чиновників, які мають стосунок до розвідки. Це може пояснити малий прогрес просування російських військ, кажуть вони.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про ХЕРСОН після окупації

Ключові факти:

  • З тих пір, як президент Володимир Путін віддав наказ почати війну в Україні, Росія не змогла досягти основної цілі – нейтралізувати військово-повітряні сили українців, – незважаючи на значно більші війська.
  • Однією з причин може бути висока вірогідність помилки під час запуску ракет. Американські чиновники, які говорили з Reuters, оцінюють вірогідність невдач у 60%. Вони не надали доказів і не розкрили, чому саме російські ракети так часто виходять з ладу.
  • Рівень невдач Росії змінюється щодня, пише Reuters, і залежить від типу ракети, що запускається.
  • Помилкою можуть вважатися невдачі в запуску або відмова ракети вибухнути при ударі.
  • За словами експертів, яких опитав Reuters, будь-який рівень відмов більше 20% вважається високим.
  • Речник Кремля Дмитро Пєсков відмовився коментувати ситуацію з ракетами і запропонував Reuters звернутися до міністерства оборони, яке не відповіло на телефонні дзвінки та письмовий запит про коментар.

Контекст:

За оцінками Пентагону, Росія запустила в Україну понад 1100 ракет усіх видів з початку війни. Невідомо, скільки з них потрапили до своїх цілей, а скільки ні.

Росія зазвичай запускає в Україну два типи крилатих ракет – Х-555 і Х-101, за даними розвідки. Міноборони США вважає, що у військ РФ закінчуються крилаті ракети, пише CNN.

Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні