Російський магнат металургійної та телекомунікаційної галузі Алішер Усманов залишиться у списку санкцій Євросоюзу, повідомив вищий суд ЄС, відхиливши його апеляцію, пише Reuters.
Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50%.
Ключові факти
- У своєму рішенні додати його до списку в березні 2022 року, невдовзі після того, як Росія вторглася в Україну, ЄС описав Усманова як людину, яка має «особливо тісні звʼязки» з президентом Росії Володимиром Путіним.
- «Він активно підтримував політику російського уряду щодо дестабілізації України», – йдеться у рішенні ЄС про санкції.
- Європейський суд також відхилив аналогічну апеляцію колишнього першого віце-премʼєра Росії Ігоря Шувалова на список санкцій.
- ЄС охарактеризував його такого, що «підтримує дії та політику, які підривають територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України».

- Категорія
- Рейтинги
- Дата
Контекст
Алішер Усманов перебуває під санкціями США, Британії та ЄС. Він власник «Металоінвеста» та «МегаФона». Його статки впали з $21,6 млрд до $18,9 млрд після запровадження санкцій. Раніше Німеччина арештувала супер’яхту Усманова Dilbar, її вартість оцінювали у $750 млн.
У своєму первісному обґрунтуванні введення санкцій проти бізнесмена 28 лютого 2022 року ЄС повідомив, що «Усманов виступав за президента Путіна і вирішував його бізнес-проблеми, тому він активно підтримував матеріально чи фінансово російських осіб, які відповідають за анексію Криму та дестабілізацію України».
Навесні 2022 року Усманов оскаржив рішення ЄС щодо запровадження проти нього жорстких санкцій у відповідь на вторгнення Росії в Україну. Усманов подав апеляцію до Генерального суду ЄС 29 квітня, в якій просив призупинити дію санкцій, доки судді не ухвалять остаточне рішення.


Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.