Категорія
Новини
Дата

S&P Dow Jones виключить російські акції з торгів

Індексний провайдер S&P Dow Jones Indices вилучить російські акції зі своїх індексів. Про це повідомив WSJ.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Основні факти:

  • Акції, які котируються або розміщені в Росії, будуть виключені з індексів до відкриття ринку в середу.
  • Провайдер вказує на «погіршення рівня доступності російського ринку, яке може вплинути на здатність учасників ринку відтворювати індекси S&P DJI, що містять російські цінні папери».
  • Російські акції також виключили з класифікації «ринки, що розвиваються» через погіршення на російському ринку. Російські компанії мають пройти переоцінку, щоб їх віднесли до розвинутих ринків; тих, що розвиваються; чи прикордонних.
  • «Це рішення може призвести до ще більшого відтоку іноземних інвестицій з російських компаній, оскільки багато американських взаємозалежних фондів і ETF використовують індекси S&P 500 і Dow Jones для формування своїх портфелів. Коли компанія виключається з одного з індексів, це означає, що ці фонди більше не будуть купувати їхні акції. Це призводить до падіння їхньої вартості», — пише CBS News.

Контекст:

Компанія S&P Dow Jones Indices випускає, підтримує, ліцензує та продає індекси фондового ринку. Найвідоміші — S&P 500 та промисловий індекс Доу-Джонса (DJIA). Компанія також управляє найстарішим індексом — транспортним індексом Доу-Джонса, створеним в 1882 році Чарльзом Доу, засновником The Wall Street Journal. 

Інші індексні провайдери FTSE Russell і MSCI Inc. також заявили про виключення російських акцій зі своїх індексів.

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні