Категорія
Новини
Дата

S&P Dow Jones виключить російські акції з торгів

Індексний провайдер S&P Dow Jones Indices вилучить російські акції зі своїх індексів. Про це повідомив WSJ.

⚡️В останні дні весни даруємо 700 грн знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом F700 до кінця місяця Оформлюйте зараз за цим посиланням

Основні факти:

  • Акції, які котируються або розміщені в Росії, будуть виключені з індексів до відкриття ринку в середу.
  • Провайдер вказує на «погіршення рівня доступності російського ринку, яке може вплинути на здатність учасників ринку відтворювати індекси S&P DJI, що містять російські цінні папери».
  • Російські акції також виключили з класифікації «ринки, що розвиваються» через погіршення на російському ринку. Російські компанії мають пройти переоцінку, щоб їх віднесли до розвинутих ринків; тих, що розвиваються; чи прикордонних.
  • «Це рішення може призвести до ще більшого відтоку іноземних інвестицій з російських компаній, оскільки багато американських взаємозалежних фондів і ETF використовують індекси S&P 500 і Dow Jones для формування своїх портфелів. Коли компанія виключається з одного з індексів, це означає, що ці фонди більше не будуть купувати їхні акції. Це призводить до падіння їхньої вартості», — пише CBS News.

Контекст:

Компанія S&P Dow Jones Indices випускає, підтримує, ліцензує та продає індекси фондового ринку. Найвідоміші — S&P 500 та промисловий індекс Доу-Джонса (DJIA). Компанія також управляє найстарішим індексом — транспортним індексом Доу-Джонса, створеним в 1882 році Чарльзом Доу, засновником The Wall Street Journal. 

Інші індексні провайдери FTSE Russell і MSCI Inc. також заявили про виключення російських акцій зі своїх індексів.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні