Володимир Оляніцький і Алекс Ільяш запустили foodtech-стартап Choice. Фото із особистого архіву / Ілюстрація Shutterstock/ Анна Наконечна
Категорія
Новини
Дата

Сервіс QR-меню Choice залучив €400 000. На що підуть гроші і до чого тут monobank

Володимир Оляніцький і Алекс Ільяш запустили foodtech-стартап Choice. Фото із особистого архіву / Ілюстрація Shutterstock/ Анна Наконечна

Чеська інвесткомпанія Reflex Capital вклала в Сhoice, фудтех-стартап Олексія Ільяша і Володимира Оляніцького, €400 000. На що компанія витратить гроші і до чого тут угода monobank з Expirenza

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Розробник QR-меню для ресторанів Choice підняв інвестиції від Reflex Capital. Першочергово компанії потрібні гроші, щоб закріпитися на європейських ринках. У стартапу є клієнти в 25 країнах, але більшість із України та Чехії. У найближчих планах — наростити присутність в Угорщині, Польщі, Німеччині та Великобританії.

Друга причина — запуск нової послуги. Зараз Choice заробляє тільки на платній підписці від кафе і ресторанів на їхньому онлайн-меню. Після цього раунду компанія планує також запустити оплату через QR-коди та отримувати дохід від відсотків за транзакції. «Ми пропонуємо стандартну банківську ставку по відсотках», — каже Ільяш. Коли обіги збільшаться, партнери планують домовитися із банками про більш вигідні умови й отримувати до 0,5% кешбека.

Глобальний ринок QR-платежів у 2020 році перевищив $8 млрд підрахували в американській дослідницькій компанії Allied Market Research. За наступне десятиліття він збільшиться до $35 млрд. За свою частку Choice готовий поборотися. «Скоро в світі всі термінали і фіскальні чеки відійдуть на другий план, вони вже нікому не потрібні», — каже Оляніцький.

Choice прагне запустити свій сервіс раніше конкурентів. Місяць тому, у вересні, monobank поглинув сервіс для роботи з відгуками відвідувачів Expirenza. Експерти оцінювали угоду від декількох сотень тисяч доларів до $1 млн. Для mono значення мала тільки одна послуга Expirenza — безконтактні чайові, які можна залишати через QR-код. Фінтех-проєкту потрібна ця послуга, щоб заробляти на еквайрингу.

Передзамовлення на підключення еквайрингу з QR-оплатою monobank відкрив наприкінці вересня. Конкуренція змусила Choice прискоритися із розробкою свого нового сервісу. Стартап планує запустити послугу в середині жовтня. До цього стартап збирався запускати оплату замовлень біля столу через QR-меню тільки у 2022-му.

Для оплати через QR-код потрібна POS-система, платіжний шлюз і сервіс QR-кодів. У monobank є шлюз, у Expirenza — готові рішення і досвід автоматизації кафе і ресторанів. Це сильна і конкурентна комбінація, каже Ярослав Циганенко, співвласник платформи для запуску сервісів доставки їжі Dots Platform.

І бізнесмени, й інвестори з великою цікавістю дивляться у бік сервісів для диджиталізації ресторанів, говорить керівний партнер ICU Ventures Роман Нікітов. «У кожному регіоні сформується олігополія декількох лідерів, інші — підуть з ринку або будуть поглинуті більшими гравцями», — говорить він.

Скільки грошей у Choice

Ільяш з Оляніцьким запустили сервіс онлайн-меню Choice у травні 2020 року, коли їхні основні туристичні бізнеси стали на паузу через карантин. Фаундери ведуть бізнес на дві країни — 35 осіб команди розділені між офісами в Україні та Чехії. До жовтня 2021 року їхнє QR-меню, рішення для самовивозу і доставки підключили 5 000 закладів.

Всього на рахунку стартапу €700 000 інвестицій. Перших €100 000 у створення MVP вклали британський Seedcamp і чеський J&T Ventures. Ще €200 000 Choice отримав від чеської інвесткомпанії Reflex Capital. Всі вони минулі інвестори іншої компанії Ільяша — онлайн-сервісу із бронювання готелів для туристичних операторів Davinci Travel System. І тепер Reflex Capital вклав ще €400 000.

Скільки коштує Choice? У березні 2021 року виторг досяг $20 000 на місяць, поточні показники фаундери не розкривають. «Ростемо на 10-15% на місяць», — говорить Оляніцький. Це дозволяє припускати, що за пів року Choice вдалося наростити обіги до $35 000 — 45 000 на місяць. З місячним виторгом в межах $50 000 такий стартап може коштувати $5-10 млн, говорить Циганенко. Choice оцінили дорожче $5 млн, уточнює Ільяш. Найближчим часом вони з партнером планують закрити раунд на $5 млн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні