Категорія
Новини
Дата

Шрі-Ланка оголосила дефолт за зовнішніми зобов'язаннями. Серед причин – пандемія та війна в Україні

Уряд Шрі-Ланки оголосив дефолт за зовнішніми зобовʼязаннями. Останні події, включаючи пандемію коронавірусу та війну в Україні, негативно позначилися на фіскальній позиції держави, і обслуговування зовнішнього боргу стало неможливим, йдеться у повідомленні уряду.

⚡️Ми дуже хочемо, щоб наші читачі знали більше, створювали більше і заробляли більше. Тому даруємо 44% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом SMART до 19.05 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • Дефолт також поширюється на двосторонні кредити, видані урядами та закордонними банками, зокрема комерційними.
  • Мінфін країни назвав дефолт останнім способом запобігти погіршенню фінансового стану в країні.
  • Уряд Шрі-Ланки звернувся до МВФ за допомогою в реалізації програми відновлення економіки та термінової фінансової підтримки. 
  • Країна також планує надати кредиторам план реструктуризації заборгованості та відновлення платоспроможності держави за зовнішніми зобовʼязаннями.

Контекст

Через пандемію коронавірусу 22-мільйонна острівна країна залишилася без туристів. Це призвело до зупинки припливу іноземної валюти, якою країна розплачується за імпорт. Валютні резерви Шрі-Ланки скоротилися на 16,1%, до $1,93 млрд, у березні. Зовнішній борг сягнув $35 млрд. Війна в Україні призвела до стрімкого зростання цін на енергоносії. Інфляція у березні становила 17%.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні