Категорія
Новини
Дата

Скраплений газ в Україні подорожчав майже на 30% через блокування кордону. Коли ціни знизяться

Через блокування кордону з Польщею зафіксовано зростання цін на скраплений газ на 30%, повідомив директор консалтингової групи «А95» Сергій Куюн, пише «Укрінформ». Очікується, що після налагодження нових маршрутів постачання ціни мають знизитися.

⚡️Даруємо 700 грн знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом 700 до 28.04 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • «Заблокований кордон з Польщею, а 30% імпорту скрапленого газу надходить саме через польську ділянку кордону. Це призвело до нестачі продукту на внутрішньому ринку. Через дефіцит ціни протягом останнього місяця зросли із 27 грн до 35 грн за літр. Тобто, майже на 30%», – заявив Куюн.
  • Він додав, що імпортери пального зараз шукають альтернативні маршрути та джерела постачання скрапленого газу, а також замінюють автомобільні перевезення на залізничні. 
  • За прогнозом експерта, зараз ціни на скраплений газ стабілізуються, а через кілька тижнів, після налагодження нових маршрутів, почнуть знижуватися. Крім того, очікується сезонне зниження споживання скрапленого газу.
  • «По бензинах і дизпаливу ми бачимо зворотній процес. На ринку немає ознак дефіциту. Минулого тижня окремі мережі почали знижувати ціни. Думаю, цей процес триватиме», – повідомив Куюн. За його словами, цьому сприяє зменшення цін на нафту на світовому ринку. 

Контекст

З 6 листопада польські перевізники розпочали страйки на кордоні з Україною, заблокувавши три пункти пропуску для проїзду вантажного транспорту: Корчова – Краковець, Гребенне – Рава-Руська та Дорогуськ – Ягодин. 

Організатори протесту пропускають лише безпекові та гуманітарні вантажі, решту – по одному вантажному автомобілю на годину. Якщо Україна не виконає їхні умови, польські перевізники планують продовжувати страйки до 3 січня.

Переговори 13 листопада з польськими протестувальниками, які блокують рух вантажівок на кордоні, теж не мали успіху.

15 листопада протестувальники вчергове відмовилися приймати пропозицію після тристоронніх переговорів.

Що означає перекриття трьох найбільших пунктів пропуску з Польщею для української економіки та чи можливо знайти компроміси з польськими мітингарями, читайте в редакційному матеріалі Forbes.

21 листопада перевізники Словаччини почали блокувати рух вантажівок через пункт пропуску «Вишнє Німецьке» в бік українського кордону, повідомила Держприкордонслужба. Цього ж дня на пункті пропуску «Краківець – Корчова» українські перевізники розпочали мітинг у відповідь на блокування польськими протестувальниками перетину кордону. В акції взяли участь перевізники та водії разом із транспортом, загалом під кордон приїхало понад 30 вантажівок.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні