Категорія
Новини
Дата

Світова економіка зросте на 5,6% цього року і на 4,0% наступного, – Організація економічного співробітництва й розвитку

1 хв читання

Організація економічного співробітництва й розвитку (OECD) підвищила прогнози зростання світової економіки. Цього року прогнозує збільшення на 5,6%, а наступного – на 4,0%.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Останній прогноз OECD був на початку грудня 2020 року. Тоді організація передбачала глобальне зростання на 4,2% 2021 року і на 3,7% 2022-го.
  • Очікується, що до середини 2021 року світове виробництво досягне допандемійного рівня, але багато чого залежатиме від «перегонів» між виробниками вакцин і того, чи діятимуть щеплення проти нових штамів вірусу.
  • Перспективи зростання економіки покращаться, якщо виробництво й розподіл вакцини буде прискорено, а також збільшаться зусилля на координацію цих процесів у всьому світі, щоб випередити вірусні мутації.
  • Є ризик, що урядові гроші, вкладені в економіку, можуть перетворитися на заощадження споживачів. Це станеться, якщо люди не зможуть незабаром повернутися до узвичаєного життя, пише Reuters із посиланням на головну економістку ОЕСР Лоуренс Бун.
  • За даними ОЕСР, економіка США виросте на 6,5% цього року і на 4,0% наступного.

Важливі цифри

ОЕСР зазначає, що запланований пакет стимулів США в розмірі $1,9 трлн стане благом для основних торговельних партнерів Сполучених Штатів. Це збільшить темпи зростання на 0,5–1 п.п. у Канаді та Мексиці і на 0,25–0,5 п.п. – в Європі й Китаї.

Контекст

2020 року в умовах пандемії COVID-19 і обмежувальних заходів світова економіка скоротилася на 4,3%, йдеться в доповіді ООН «Світовий економічний стан і перспективи». Криза, викликана вірусом, названа найсильнішою за останні 90 років.

Падіння ВВП України 2020 року склало 4,2% в порівнянні з попереднім роком, зазначає Мінекономіки.

У січневому прогнозі Світовий банк очікує зростання ВВП України в 2021 році на рівні 3%. Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings прогнозує збільшення ВВП України на 4,1% та 3,8% у 2022-му.

 

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні