Обраний президент США Дональд Трамп висловив незгоду з дозволом для України застосовувати далекобійні американські ракети для ударів по території Росії. Водночас Трамп обіцяє «не кидати» Україну, щоб досягти угоди про завершення війни. Про це він заявив наприкінці листопада в інтерв’ю журналу Time, який назвав його «Людиною 2024 року» 12 грудня і навів тези з розмови.
Деталі
- Трамп розкритикував надання Україні далекобійних ракет. «Я категорично проти поставок ракет, які бʼють на сотні миль у глибину Росії. Навіщо ми це робимо? Ми просто ескалюємо війну і робимо гірше», – заявив він.
- Відповідаючи на питання про можливе припинення підтримки України, Трамп заявив, що використовуватиме американську допомогу як важіль тиску на Росію для переговорів про припинення вогню. «Я хочу досягти угоди. І єдиний шлях досягти угоди – не кидати [Україну]», – наголосив обраний президент США.
Контекст
Президент США Джо Байден схвалив використання Україною далекобійних ракет ATACMS для ударів по території Росії. Це рішення, яке знаменує зміну політики США у війні, ухвалено на тлі повідомлень про залучення Росією солдатів із КНДР для боїв на Курщині, зазначають Reuters і New York Times.
Україна може використовувати ATACMS для ураження скупчень російських та північнокорейських військ, військової техніки, логістичних центрів, складів боєприпасів і ліній постачання вглиб російської території.
19 листопада українські сили вперше застосували ATACMS проти цілей у Брянській області, знищивши російський арсенал, повідомило джерело Forbes Ukraine у Силах оборони.
9 грудня Трамп в інтервʼю New York Post сказав, що Зеленський «бажає укласти мир», а Путіну необхідно готуватися до завершення війни, оскільки він втратив надто багато людей і «програв».
Команда Трампа пропонує кілька варіантів закінчення війни в Україні. Один із них належить майбутньому спецпредставнику по Україні Кіту Келлогу.
Варіант полягає в тому, щоб змусити Україну і РФ відновити переговори, використовуючи допомогу ЗСУ від США як важіль тиску.
Передбачається заморожування бойових дій на лінії фронту на початкових етапах переговорів і відмова від запрошення України в НАТО протягом 10 років. Більше про цей план читайте в матеріалі Forbes Ukraine.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.