Категорія
Новини
Дата

У «Дію» українці подали понад 325 000 повідомлень про знищення чи пошкодження житла – Шмигаль

Через портал «Дія» було подано понад 325 000 заявок на компенсацію знищеного або пошкодженого житла, повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, уряд активно готується до запуску відновлювальних проєктів у житловому секторі.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • За словами голови уряду, відновлення житла українців – пріоритетний напрям швидкої відбудови, і на це мають бути спрямовані кошти від конфіскованих російських активів.
  • «Наразі через «Дію» українці подали понад 325 000 повідомлень про знищення або пошкодження житла», – написав Шмигаль.
  • Прем’єр-міністр додав, що заявки проаналізували на нараді за участю Мінінфраструктури, Мін’юсту, Мінцифри, Агентства відновлення та розвитку інфраструктури у розрізі регіонів, обговорили механізм роботи реєстру, де фіксуються руйнування внаслідок війни. Також визначили три напрями відшкодування: на поточний ремонт, на капітальні ремонтні роботи та на повну відбудову зруйнованого житла.
  • Шмигаль заявив, що уряд активно готується до запуску відновлювальних проєктів у житловому секторі.
  • «Розраховуємо на якнайшвидше ухвалення законопроєкту №7198 про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій обʼєктів нерухомого майна внаслідок терористичних дій РФ», – написав він.

Контекст

Станом на осінь понад 2,4 млн українців мешкають у пошкодженому чи зруйнованому житліповідомив віцепремʼєр-міністр із відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков. Через портал «Дія» заявки на компенсацію залишили вже понад 316 000 українців. 

3 січня премʼєр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду повідомив, що збитки, завдані Україні внаслідок війни, перевищують $700 млрд. За його словами, потреби на відновлення зросли через атаки РФ на інфраструктуру. Того ж дня стало відомо, що Німеччина готова використати заморожені російські активи на мільярди євро, щоб допомогти Україні з відновленням, якщо юридичні питання будуть вирішені і союзники наслідуватимуть її приклад.

За останніми даними, 27 країн ЄС повідомили про замороження близько €20,3 млрд ($22 млрд) російських активів, які перебувають під санкціями, при цьому Італія, Ірландія, Франція, Іспанія, Німеччина, Бельгія, Люксембург та Австрія повідомили про замороження більш ніж €1 млрд кожна. Згідно з документом виконавчої Європейської комісії ЄС, майже кожна інша країна ЄС заморозила активів на мільйони доларів. Греція та Мальта заморозили найменше російських активів – €212 000 та €147 000 відповідно.

12 січня уряд представив перший проєкт напряму «Відбудова України» в межах платформи UNITED24. Планується відновити 18 багатоквартирних будинків в Ірпені, Бородянці, Гостомелі, селах Бузова та Мила.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні