Категорія
Новини
Дата

Німеччина готова заарештувати російські активи, щоб допомогти Україні з відбудовою – Bloomberg

Німеччина готова використати заморожені російські активи на мільярди євро, щоб допомогти Україні з відновленням, якщо юридичні питання будуть вирішені та союзники наслідуватимуть її приклад, пише Bloomberg.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Уряд канцлера Олафа Шольца підтримує вимогу України про військові репарації, але ще не зайняв офіційної позиції щодо конфіскації активів у РФ. Питання складне, і деякі частини правлячої коаліції налаштовані більш активно, ніж інші, кажуть джерела.
  • Внутрішня напруженість відбиває ширшу боротьбу міжнародного співтовариства за вироблення спільної позиції. Якщо Берлін зможе вирішити власні проблеми, це може надати нового імпульсу дискусіям у Європейському Союзі та чинити тиск на США, щоб вони конфіскували активи, такі як резерви центрального банку, які були заморожені у відповідь на вторгнення Росії.
  • Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок вимагає, щоб Росія відшкодувала збитки, завдані Україні. Вона є давнім прихильником жорсткішої позиції щодо Кремля і наполягає щодо варіанту конфіскації хоча б частини заморожених активів, повідомили Bloomberg на умовах анонімності офіційні особи, знайомі з обговоренням.
  • Міністр фінансів Крістіан Лінднер є більш обережним. За словами чиновників, він стурбований тим, що конфіскація активів російського центрального банку може створити небезпечний прецедент.
  • За словами джерел, Шольц хоче, щоб будь-які дії були узгоджені з союзниками та юридично обґрунтовані.

Контекст

ЄС та партнери з країн «Великої сімки» заморозили близько €300 млрд резервів російського центрального банку. ЄС також заблокував активи на суму близько €19 млрд, що належать російським бізнесменам, які перебувають під санкціями, хоча ці оцінки не є повними. 

Під час саміту в Брюсселі минулого місяця лідери ЄС обговорили кілька варіантів використання заморожених російських активів для підтримки України, згідно з висновками, опублікованими після зустрічі.

Лідери ЄС закликали виконавчу владу блоку розробити докладний план, але вони також наголосили, що будь-яка конфіскація активів має відповідати міжнародному праву. 

Представники ЄС заявили, що блок із 27 країн, який у червні офіційно прийняв Україну як кандидата на членство, внесе основну частину загальної фінансової допомоги для відновлення України. Сума може перевищити €500 млрд, що, ймовірно, викличе суперечки щодо того, як зібрати гроші.

Раніше Єврокомісія вивчала можливість конфіскації російських активів для фінансування відновлення України. Активним прихильником цієї ідеї є Польща, яка вважає, що Україна має отримати власність підсанкційних російських олігархів і кошти із заморожених резервів Центробанку РФ. 

Український уряд минулого року закликав переказати заморожені російські активи на свої рахунки як компенсацію для відновлення зруйнованої війною країни.

Вартість відбудови й відновлення України коштуватиме щонайменше $349 млрд, за спільною оцінкою уряду України, Єврокомісії та Світового банку. Майже третина цих коштів потрібна у наступні півтора–три роки. За попередніми оновленими оцінками Світового банку та уряду України, потреби на відбудову зростуть до $500–600 млрд. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні