Категорія
Новини
Дата

Німеччина готова заарештувати російські активи, щоб допомогти Україні з відбудовою – Bloomberg

Німеччина готова використати заморожені російські активи на мільярди євро, щоб допомогти Україні з відновленням, якщо юридичні питання будуть вирішені та союзники наслідуватимуть її приклад, пише Bloomberg.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Уряд канцлера Олафа Шольца підтримує вимогу України про військові репарації, але ще не зайняв офіційної позиції щодо конфіскації активів у РФ. Питання складне, і деякі частини правлячої коаліції налаштовані більш активно, ніж інші, кажуть джерела.
  • Внутрішня напруженість відбиває ширшу боротьбу міжнародного співтовариства за вироблення спільної позиції. Якщо Берлін зможе вирішити власні проблеми, це може надати нового імпульсу дискусіям у Європейському Союзі та чинити тиск на США, щоб вони конфіскували активи, такі як резерви центрального банку, які були заморожені у відповідь на вторгнення Росії.
  • Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок вимагає, щоб Росія відшкодувала збитки, завдані Україні. Вона є давнім прихильником жорсткішої позиції щодо Кремля і наполягає щодо варіанту конфіскації хоча б частини заморожених активів, повідомили Bloomberg на умовах анонімності офіційні особи, знайомі з обговоренням.
  • Міністр фінансів Крістіан Лінднер є більш обережним. За словами чиновників, він стурбований тим, що конфіскація активів російського центрального банку може створити небезпечний прецедент.
  • За словами джерел, Шольц хоче, щоб будь-які дії були узгоджені з союзниками та юридично обґрунтовані.

Контекст

ЄС та партнери з країн «Великої сімки» заморозили близько €300 млрд резервів російського центрального банку. ЄС також заблокував активи на суму близько €19 млрд, що належать російським бізнесменам, які перебувають під санкціями, хоча ці оцінки не є повними. 

Під час саміту в Брюсселі минулого місяця лідери ЄС обговорили кілька варіантів використання заморожених російських активів для підтримки України, згідно з висновками, опублікованими після зустрічі.

Лідери ЄС закликали виконавчу владу блоку розробити докладний план, але вони також наголосили, що будь-яка конфіскація активів має відповідати міжнародному праву. 

Представники ЄС заявили, що блок із 27 країн, який у червні офіційно прийняв Україну як кандидата на членство, внесе основну частину загальної фінансової допомоги для відновлення України. Сума може перевищити €500 млрд, що, ймовірно, викличе суперечки щодо того, як зібрати гроші.

Раніше Єврокомісія вивчала можливість конфіскації російських активів для фінансування відновлення України. Активним прихильником цієї ідеї є Польща, яка вважає, що Україна має отримати власність підсанкційних російських олігархів і кошти із заморожених резервів Центробанку РФ. 

Український уряд минулого року закликав переказати заморожені російські активи на свої рахунки як компенсацію для відновлення зруйнованої війною країни.

Вартість відбудови й відновлення України коштуватиме щонайменше $349 млрд, за спільною оцінкою уряду України, Єврокомісії та Світового банку. Майже третина цих коштів потрібна у наступні півтора–три роки. За попередніми оновленими оцінками Світового банку та уряду України, потреби на відбудову зростуть до $500–600 млрд. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні