Категорія
Новини
Дата

У Казахстані заарештували бізнесмена зі списку Forbes. Його повʼязують із сімʼєю Назарбаєва

У Казахстані заарештували Кайрата Боранбаєва, який займає 14-те місце у списку 50 найбагатших бізнесменів Казахстану за 2021 рік, пише російський «Інтерфакс». Агентство з фінансового моніторингу Казахстану підозрює Боранбаєва у розкраданні коштів у квазідержавному секторі.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Боранбаєва помістили у слідчий ізолятор, заявило казастанське Агенство з фінансового моніторингу.
  • Бізнесмена затримали 15 березня, 17 березня суд обрав Боранбаєву міру запобіжного заходу – арешт строком на 2 місяці.
  • Боранбаєв – родич першого президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва. Донька бізнесмена одружилася із онуком Назарбаєва Айсултаном.

Контекст

За даними Forbes, Кайрат Боранбаєв – франчайзі McDonald’s в Казахстані, Білорусі і декількох регіонах Росії. Його статки – $590 млн, вік – 54 роки.

Бізнесмен володіє нафтохімічним бізнесом, виробником мінеральної води «Алекс», ТОВ «Холдингова компанія «КазТурбоРемон». Бізнесмену також належать платні парковки Aparking в Алмати, мережею готелів, мережею фітнес-клубів Fitnation і Jurmala Golf Club & Hotel у Латвії.

Спільно із російським мільярдером Віктором Харітоніним та іншими двома партнерами є власником ТОВ «НеоТекФарм». У ТОВ входить «Карагандинський фармацевтичний комплекс», який виробляє російську вакцину проти COVID «Спутнік V».

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні