Категорія
Новини
Дата

У Києві вилучили понад 46 000 кв. м російського скла. Товар планують віддати на відновлення Ірпеня та Бучі

У Києві правоохоронці вилучили товару зі скла, яке належало російській компанії, на понад 9,5 млн грн, йдеться у повідомленні Нацполіції. Його планують арештувати і використати для відновлення населених пунктів, які постраждали через напад російської армії.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Правоохоронці встановили, що на території складських приміщень Києва зберігається продукція підприємства, яке зареєстроване на території РФ.
  • У ході обшуку вилучено понад 46 000 кв. м товару зі скла виробництва РФ на понад 9,5 млн грн. Також вилучено дві вантажівки з напівпричепами, які належать підприємству, зареєстрованому в республіці Білорусь.
  • Вирішується питання про накладення арешту та передачу майна в АРМА.
  • Планується, що вилучене скло буде використане для відновлення населених пунктів, які постраждали від нападу російської армії, зокрема йдеться про Ірпінь та Бучу.

Контекст

До війни 80% скла в Україну завозилося з РФ та Білорусі. Для розуміння масштабу: 2021 року Україна імпортувала майже 340 000 тонн скла для виробництва вікон на $150 млн. Наразі постачання з цих країн повністю припинено. Звідки імпортувати зараз?

Компанія FRAM, яка виготовляє вікна у Житомирській, Чернігівській та Київській областях, вже почала імпортувати сировину з Болгарії. Щоправда, сировина з Євросоюзу на 30% дорожча, ніж із РФ та Білорусі, каже власник FRAM Олександр Кириленко.

Російське і білоруське скло дешевше за європейське, оскільки для виробництва цієї сировини потрібен природний газ, і в РФ він дешевший. «Коли ціни на газ у ЄС злетіли минулого року, багато європейських компаній теж закуповували скло з Росії, а нам постачання обмежували», – каже Кириленко.

З початку війни, за словами Кириленка, ціни на скло в Україні вже злетіли у 1,5–2 рази, до 270–320 грн за кв. м.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні