Категорія
Новини
Дата

У Німеччині не виключають націоналізації частини трубопроводу «Північний потік – 2» – Der Spiegel

Міністерство економіки Німеччини розглядає можливість націоналізації частини трубопроводу «Північний потік – 2», яка проходить територією ФРН, пише Der Spiegel з посиланням на джерела. Таким чином німецька влада хоче ізолювати цю частину трубопроводу та підключити її до мобільного терміналу СПГ.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Берлін хоче ізолювати цю ділянку трубопроводу. Мінекономіки ФРН вважає цю інфраструктуру ідеальною, щоб газифікувати південну частину країни.
  • Однак існує низка ризиків, зазначає Spiegel. Технічно такий план здійсненний, але це може призвести до серйозних екологічних проблем, побоюються експерти. «Північний потік – 2» проходить територією, природа якої охороняється відповідно до особливо суворих правил, зазначає видання.
  • Крім того Німеччина побоюється дій у відповідь з боку РФ, зокрема, націоналізації німецьких компаній в Росії, пише видання. Адже «Газпром» розраховує відновити роботу трубопроводу через два чи три роки.
  • Влада Німеччини розглядає також варіант будівництва паралельної «Північному потоку – 2» труби, зазначають джерела видання.

Контекст

РФ завершила будівництво газопроводу «Північний потік – 2» минулого року. Проєкт мав пройти процедуру сертифікації, але Німеччина зупинила її після того, як Москва визнала незалежність псевдореспублік «ЛДНР». 

У травні «Газпром» оголосив, що використовує потужності «Північного потоку – 2» для газифікації північного заходу РФ.

На днях Німеччина оголосили другий рівень надзвичайної ситуації через зниження поставок газу з РФ іншим газопробовод – «Північний потік». У свою чергу голова «Газпрому» Міллер заявив, що газопровід «Північний потік – 2» готовий до роботи будь-якої миті.

Наразі Берлін дає «зелене світло» вугільній генерації та виділить €15 млрд на закупівлю газу з альтернативних джерел.

Наразі Європа скоротила свою залежність від російського газу приблизно до 20% від загального обсягу поставок після вторгнення в Україну з приблизно 40% раніше, за даними консалтингової компанії ICIS. Але більшість варіантів диверсифікації поставок, таких як морські вантажі скрапленого природного газу, вичерпано.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні