Категорія
Новини
Дата

У США допускають перевірки компаній Маска на ризики для нацбезпеки, у тому числі угоду про купівлю Twitter – Bloomberg

2 хв читання

Представники адміністрації президента США Джо Байдена обговорюють, чи мають деякі з підприємств мільярдера Ілона Маска пройти перевірку на ризик для національної безпеки, пише Bloomberg із посиланням на джерела. Перевірити також хочуть угоду про придбання Twitter і супутникової мережі Starlink компанії SpaceX.

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Зазначається, що офіційні особи США стурбовані через нещодавню погрозу Маска припинити постачання супутникової служби Starlink в Україну і його все більш дружньою позицією щодо Росії. Вони також занепокоєні його планами щодо купівлі Twitter із групою іноземних інвесторів.
  • За словами джерел, обговорення все ще перебуває на ранній стадії. Чиновники в уряді США та розвідувальному співтоваристві зважують, які інструменти могли б дозволити федеральному уряду перевіряти підприємства Маска.
  • За їхніми словами, одна з можливостей полягає в тому, щоб через закон, що регулює Комітет з іноземних інвестицій у Сполучених Штатах, перевіряти угоди та операції Маска щодо ризиків для національної безпеки.
  • Міжвідомча комісія, відома як CFIUS, розглядає угоди щодо придбання американських підприємств іноземними покупцями. За словами людей, незрозуміло, чи запропонує перевірка CFIUS, яка включатиме оцінки Державного департаменту, міністерства оборони та внутрішньої безпеки, серед інших законний спосіб її проведення.
  • Газета Washington Post повідомила, що план Маска щодо Twitter передбачає скорочення персоналу на 75% протягом кількох місяців. Bloomberg підтвердив, що потенційним інвесторам повідомили про план скорочень, а також спробу подвоїти виручку протягом трьох років.
  • Одним з елементів угоди з Twitter, яка може спричинити перегляд CFIUS, є присутність іноземних інвесторів у консорціумі Маска. До групи входять принц Аль-Валід бін Талал із Саудівської Аравії, Binance Holdings Ltd. – біржа цифрових активів, заснована та керована уродженцем Китаю, та суверенний фонд добробуту Катару.
  • Комісія працює за зачиненими дверима та рідко підтверджує, коли проводить перевірки. CFIUS також має право перевіряти вже укладені угоди.

Контекст

25 квітня Ілон Маск домовився з керівництвом Twitter про купівлю соцмережі за $44 млрд. А вже в середині травня бізнесмен повідомив про призупинення операції до отримання від соцмережі реальної статистики з фейкових акаунтів. На початку липня Маск відмовився від угоди під приводом, що Twitter не надав йому даних для незалежної оцінки кількості ботів та спам-акаунтів у соцмережі.

Після цього акції соцмережі впали на 25% з 13 квітня – дня, коли Маск погодився на угоду про поглинання Twitter. Потім Twitter подав до суду на підприємця. Компанія звинувачує мільярдера в порушенні умов угоди про купівлю соцмережі і вимагає довести угоду до кінця. 29 липня Маск подав зустрічний позов.

Згодом Маск заявив, що все ж придбає Twitter за ціною $54,20 за акцію, про яку він домовився у квітні, за умови, що угода зможе забезпечити боргове фінансування. Це стало поворотним моментом для мільярдера, який кілька місяців позивався до Twitter, намагаючись вийти з угоди. Він стверджував, що Twitter серед іншого спотворив кількість реальних користувачів на своїй платформі.

Суд штату Делавер у четвер, 6 жовтня, вирішив зупинити судовий позов Twitter проти Ілона Маска напередодні суду, давши мільярдеру час профінансувати купівлю соціальної мережі за $44 млрд.

У вересні SpaceX Ілона Маска надіслала листа до Пентагону, що більше не може фінансувати Starlink для України. Компанія оцінила потребу в фінансуванні в $120 млн до кінця 2022-го і $400 млн – у наступному році.

Ілон Маск підтвердив, що SpaceX хоче відмовитися від фінансування Starlink в Україні. Він додав, що виконує «рекомендації експосла України в Німеччині Мельника – «йти до біса».

Наступного дня Маск у Twitter написав, що компанія все-таки продовжить фінансування Starlink в Україні. «Чорт з ним… попри те що Starlink досі втрачає гроші, а інші компанії отримують мільярди доларів платників податків, ми просто продовжуватимемо фінансувати уряд України безплатно», – написав засновник SpaceX.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд