«Укрзалізниця» запускає 10 нових внутрішніх поїздів, зокрема п'ять нових потягів курсуватимуть до Карпат із 15 грудня, повідомляє пресслужба. Рух ще 38 поїздів буде прискорено.
🎬 YouTube-проєкт Forbes Next про майбутніх зірок українського бізнесу. Новий випуск про школу програмування GoIT. Як вона будує мільярдну компанію на світчерах 👉 Дивіться за цим лінком
Ключові факти
- Згідно з презентацією УЗ, зʼявиться новий внутрішній рейс Дніпро – Рахів. Очікується, що це сполучення дасть змогу істотно збільшити пропозицію місць для пасажирів, які подорожують із Придніпровʼя до Львова та Карпат.
- У планах також запуск рейсу Кривий Ріг – Ясіня, який має покращити транспортне сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними напрямками в Карпатах (Яремче, Татрів – Буковель, Ворохта та Ясіня).
- Новий маршрут Полтава, Кременчук – Ужгород, має додатково поєднати Полтавщину із Закарпаттям.
- У поїзді Київ – Солотвино оптимізація рухомого складу дасть змогу збільшити кількість місць на понад 50% для поїздів із Києва до Південного Закарпаття.
- Щоденний потяг Ковель – Рахів дасть можливість мешканцям Волині та Рівненщини подорожувати до рекреаційних обʼєктів Карпат.
- Поїзд Чернігів – Рахів курсуватиме через день, це сполучення вперше поєднає Чернігівщину з Яремчанщиною та Рахівщиною.
- Також оновлений рейкобус PESA вже готується вирушити за маршрутом Івано-Франківськ – Ворохта.
- Нове сполучення Харків – Чернівці надасть можливість дістатися Буковини (узгоджена пересадка по Івано-Франківську до Яремче та Ворохти).
- Очікується також запуск нового сполучення Харків – Черкаси, а ще експресу між Харковом та Дніпром.
Контекст
Із 15 грудня «Укрзалізниця» запускає поїзд №9/10 з Києва до Будапешта (Угорщина), який стане 20-м міжнародним поїздом УЗ. Розклад руху цього поїзда розроблений таким чином, щоб пасажири також мали можливість зручно пересісти на інші потяги. Також анонсовані нові потяги до Словаччини та Молдови.
Серед найпопулярніших туристичних локацій України – гірськолижні комплекси, експедиції на Говерлу, курорти Чорного моря, фортеці, замки та палаци України, два природні парки (рожеві озера, водоспади, каньйони) тощо. Структура туризму значно варіюється залежно від регіону й окремих років, однак в середньому формується на 46,3% з іноземних та на 53,7% із внутрішніх гостей.
Буковель залишається найпопулярнішим курортом Карпат. У Буковелі будують найбільший апарт-готель в Україні – Glacier. Хто замовник і чому війна не зупинила інвестиції в курорт – читайте тут.
За перші шість місяців 2024 року суб’єкти туристичної галузі сплатили 1,2 млрд грн податків до держбюджету. Ця сума на 39% більша порівняно з показниками аналогічного періоду минулого року.
У 2024–2026 роках заплановано відкриття 45 готельно-апартаментних комплексів і 108 котеджних містечок готельного типу; драйвер для зростання готельної індустрії – внутрішній туризм, йдеться в дослідженні компанії Ribas Hotels Group. У середині 2024 року середня завантаженість номерного фонду стабілізувалася в діапазоні 34–38%, а в окремих популярних регіонах перевищує 60–70% – Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська області, що зіставно з показниками провідних центрів туризму світу.
У жовтні 2024 року стало відомо, що ОККО Group Віталія Антонова побудує новий всесезонний гірський курорт GORO Mountain Resort біля підніжжя гірського масиву Високий Верх, поблизу сіл Волосянка та Верхня Рожанка, що входять до Славської ОТГ, Львівської області.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.