Категорія
Новини
Дата

Уряд підтримав нові санкції проти Росії та Білорусі. У списку є доньки Путіна

Кабінет Міністрів на своєму засіданні схвалив новий пакет обмежувальних заходів, який стосується 99 фізичних та 178 юридичних осіб. Йдеться про підприємства військово-промислового комплексу РФ, посадових осіб нацбанків Росії та Білорусі, повідомляє пресслужба Мінреінтеграції.

Ключові факти

  • Потрапили під обмеження й інші російські й білоруські компанії та громадяни цих країн – ті, що сприяли агресії Росії проти України та за допомогою яких Росія намагалася обходити застосовані проти неї санкції, йдеться в повідомленні.
  • Зазначається, що список персон, які потрапили під жорсткі обмеження, очолили доньки президента РФ Володимира Путіна.
  • Санкції проти них усіх застосували також і США. 
  • «Тож відтепер обмеження до держави-агресора та її прибічників застосовуватимуться синхронно країнами-партнерами і Україною», – додали у відомстві.

Контекст

Днями Кабінет Міністрів пропонував Раді національної безпеки та оборони запровадити санкції проти російських юросіб, які забезпечують продовольством армію Росії. Про це йдеться у відповідному розпорядженні. Зазначається, що юридичні особи, які виробляють індивідуальні раціони харчування, «створюють реальні загрози національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України, сприяють терористичній діяльності, призводять до окупації території».

У доданому до розпорядження переліку міститься інформація щодо 18 підприємств. Розпорядження передбачає, що санкції РНБО будуть впроваджені на п’ять років.

 З 24 лютого до АРМА передано активи 19 українських компаній, що контролювалися російськими корпораціями «Ростех», «Роснєфть», «Газпром», «РусАл», «Росатом», «Група ГМС», «Татнєфть» і російськими банками на загальну суму понад 7,75 млрд грн, а також тисячі закріплених за ними об’єктів нерухомого та рухомого майна на сотні мільйонів гривень.

До АРМА за ініціативи СБУ передано такі об’єкти, як готелі «Турист» і «Дружба» у Києві; санаторій «Жовтень» у Конча-Заспі, одеський санаторій «Куяльник», «Моршинський» у Львівській області та «Поляна» на Закарпатті; спортивні комплекси, зокрема будівля, в якій розташований Kyiv Sport Club

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні