Категорія
Новини
Дата

В НБУ категорично проти створення банку на базі «Укрпошти», попри позицію Офісу президента

Національний банк не змінив своєї позиції щодо ідеї створення державного поштобанку на базі «Укрпошти» – регулятор проти цього, на відміну від Офісу президента. Про це заявила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова в інтерв’ю «Економічній правді»

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • «Кожен має займатися своєю справою, зокрема «Укрпошта», – наголосила Рожкова.
  • За її словами, збільшення частки держави в банківській сфері «суперечить здоровому глузду». «Крім цього, це абсолютно суперечить зобов’язанням і домовленостям з міжнародними партнерами, для них це «червона лінія», – заявила Рожкова. 
  • Також, за її словами, держбанк потребуватиме вливань від держави, бо банківська діяльність достатньо вартісна: підтримання капіталу, відповідність інфраструктури більш високим вимогам, автоматизація. 
  • Щодо конфіскованого у росіянина Євгена Гінера PINBank, який потенційно може придбати «Укрпошта» для створення власного банку, до НБУ не надходило жодних документів, зазначила Рожкова.
  • «PINBank не є системно важливим і може бути ліквідований без негативних наслідків для держави. Майно банку можна продати, а кошти зарахувати на користь держави. Це оптимальний шлях», – зауважила вона.

Контекст

Дискурс щодо можливості створення поштобанку в Україні відновив заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма під час брифінгу 30 червня. Зробив він це у контексті планів поступово переходити на кешлес-модель в Україні. «Мережа відділень «Укрпошти» в рази перевищує мережу відділень усіх банків і здатна забезпечити покриття 100% населення банківськими продуктами, що критично важливо для кешлес. Сподіваюся, що найближчим часом будуть ухвалені певні рішення», – сказав він. 

Раніше голова «Укрпошти» Ігор Смілянський намагався втілити ідею створення поштобанку за допомогою купівлі Альпарі Банку. У листопаді 2021 року «Укрпошта» досягла домовленості щодо купівлі банку за 260 млн грн. Та в підсумку ідея так і не втілена. 

Навесні 2023-го в «Укрпошти» з’явився варіант із PINBank, про що зокрема заявив очільник Нацагентства з протидії корупції Олександр Новіков

PINBank потрапив до рук держави у листопаді 2022 року, коли за рішенням суду був переданий до Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА). На початку року Вищий антикорсуд стягнув частку Гінера у PINBank (90%) на користь держави. 

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні