Категорія
Новини
Дата

В Україні поновили автоматичну реєстрацію ФОП через «Дію»

В Україні поновили автоматичну реєстрацію фізичних осіб-підприємців через застосунок «Дія». Про це повідомило Міністерство цифрової трансформації.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відновив роботу, повідомляє Мінцифри.
  • Послуга була тимчасово недоступна, оскільки реєстри були вимкнені, щоб убезпечити дані українців.
  • Як відкрити ФОП на порталі «Дія»:
  1. Авторизуйтеся на порталі за посиланням;
  2. Заповніть онлайн-форму;
  3. Перевірте та підтвердьте дані електронним підписом.

Контекст

У 2020 році Мінцифри запустило реєстрацію бізнесу онлайн через портал «Дія». Відкрити ФОП можна було за 10 хвилин. Відтоді процес автоматизували, прибравши з нього людину-реєстратора, і скоротили за часом у пʼять разів. Оновлену послугу Мінцифри презентувало на Diia Summit навесні 2021 року.

21 березня 2022 року Мінцифри та Державна податкова служба відновили роботу комплексу реєстрів, що дотичні до податкових послуг. ФОПи знову можуть сплатити податки через «Дію». Від початку війни служби нацбезпеки відключили усі держреєстри, щоб захистити дані українців.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні