Категорія
Новини
Дата

В уряді планують скоротити кількість міністерств з 20 до 14 – ZN.UA

Президент Володимир Зеленський провів нараду, у якій взяли участь прем’єр-міністр, віце-прем’єри та кілька членів уряду. На нараді була узгоджена чергова концепція побудови Кабінету міністрів. За даними ZN.UA, у новій структурі уряду буде, вірогідніше за все, 14 міністерств замість поточних 20.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Міністерство розвитку громад та територій, Міністерство інфраструктури і Урядовий офіс з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій об’єднали між собою у Міністерство розвитку інфраструктури і територій;
  • Міністерство культури та інформаційної політики та додасть питання європейської та євроатлантичної інтеграції – у Міністерство Євроінтеграції, культури та інформаційної політики;
  • Міністерство економіки, Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості (частково) і Міністерство аграрної політики та продовольства – у Міністерство економічного розвитку;
  • Міністерство цифрової трансформації, Національне агентство України з питань державної служби (державну службу) і Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості (частково) – у Міністерство цифрової трансформації;
  • Міністерство у справах ветеранів і Міністерство соціальної політики – у Міністерство у справах ветеранів і соціальної політики;
  • Міністерство екології – змінює назву на Міністерство екології та природних ресурсів.
  • Документом також передбачено скорочення граничної чисельності штату міністерств та інших центральних органів виконавчої влади (ЦОВВ). Подекуди – більш ніж удвічі.
  • У центральних апаратах міністерств – з 9 200 до 2 800 співробітників; у територіальних органах міністерств – із 17 000 до понад 7000 співробітників; у центральних апаратах інших ЦОВВ – із 13 000 до 4300 співробітників; у терорганах інших ЦОВВ – із близько 80 000 до понад 40 000 співробітників.
  • Крім того, змінюється структура управління. Координацією стратегій й програм займатиметься Центр уряду, безпосередньо підпорядкований прем’єр-міністру.

Контекст

Верховна Рада й уряд готуються суттєво скоротити державний апарат. Відповідне доручення топпосадовцям на початку червня дав президент Зеленський. «Велику програму скорочення державних видатків на бюрократію» анонсував голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія.

Один з ключових учасників процесу – Міністерство цифрової трансформації. Велику частину процесів, які раніше виконувалися чиновниками, буде автоматизовано, зазначає співрозмовник у керівництві ВР.

План реформи передбачає скорочення кількості держпосадовців у середньому вдвічі. У деяких сферах скорочення держапарату може бути навіть більшим. За словами співрозмовника у керівництві Міністерства соцполітики, який посилається на відповідну презентацію Мінцифри, потенційно кількість чиновників можна зменшити навіть утричі, фонд оплати праці – у два рази.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні