Категорія
Новини
Дата

Велика Британія вимагає від LetterOne Фрідмана продати провайдера Upp

Британський уряд наказав компанії LetterOne, одним з інвесторів якої є російський бізнесмен Михайло Фрідман, продати регіонального провайдера Upp, пославшись на побоювання щодо національної безпеки, пише Financial Times. LetterOne придбала Upp у 2021 році

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Власники LetterOne, російські бізнесмени Михайло Фрідман, Петро Авен та Герман Хан, потрапили під санкції в різних юрисдикціях. Міністр з питань бізнесу Великої Британії Грант Шеппс заявив, що володіння LetterOne компанією Upp є «ризиком для національної безпеки».
  • Відповідно до Закону про національну безпеку та інвестиції, який набув чинності цього року, Шеппс наказав LetterOne продати Upp протягом певного періоду часу. Уряд також наказав Upp провести аудит безпеки своєї широкосмугової мережі перед продажем.
  • LetterOne заявила, що розчарована цим рішенням. У заяві йдеться, що «L1 не перебуває під санкціями та виконала швидкі й рішучі дії, щоб вжити безкомпромісних заходів для дистанціювання L1 від своїх акціонерів, які підпадають під санкції». «Ми вважаємо, що володіння L1 UPP жодним чином не становить загрози національній безпеці», – йдеться в повідомленні.
  • Закон про національну безпеку та інвестиції набув чинності 4 січня 2022 року і дозволяє уряду Великої Британії перевіряти угоди протягом пʼяти років після їх укладання.

Контекст

20 жовтня президент Володимир Зеленський затвердив санкції проти Фрідмана та ще понад 2500 фізосіб та понад 1300 компаній.

До кінця року Мінʼюст має подати позов до Вищого антикорупційного суду проти бізнесменів, які входять до рейтингу сотні російського Forbes, такі як Олександр Бабаков, Олег Дерипаска, Михайло Фрідман, Петро Авен, Герман Хан, Аркадій Ротенберг.

28 лютого ЄС застосував санкції до російських бізнесменів, акціонерів Альфа-Банку Михайла Фрідмана та Петра Авена. Їм належало 32,86% та 12,4% відповідно, за даними НБУ на 1 січня 2022 року. 2 березня НБУ позбавив їх права голосу в банку та 21 квітня погодив Сімеона Дянкова на позицію довіреної особи, якій передано право голосу підсанкційних акціонерів.

1 грудня NCA затримала 58-річного російського бізнесмена в його маєтку в Лондоні за підозрою у відмиванні грошей, змові з метою обману Міністерства внутрішніх справ Великої Британії та неправдивих свідчень. УП з посиланням на три джерела «в бізнес-колах» стверджує, що затриманим є власник Альфа-Банку Михайло Фрідман.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні