Верховний суд залишив без змін виправдувальний вирок колишньому міністру інфраструктури Володимиру Омеляну, про це він повідомив у соцмережах. Омелян зазначив, що повністю виправданий обома інстанціями ВАКС і Верховним судом, тож, рішення кінцеве і перегляду не підлягає.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Омелян очікує, що це рішення суду започаткує «дуже важливу судову практику: за реформи судити не можна».
- «Сподіваюся, в НАБУ вистачить мужності публічно вибачитися, а внутрішня перевірка і, незабаром, зовнішній незалежний аудит з’ясують, на виконання чиїх злочинних вказівок детектив займався фабрикацією справи проти мене, а співробітники пресслужби очорнювали моє ім’я», – написав він.
- Також він наголосив, що результати таких перевірок мають будуть публічними.
- «Сподіваюся, що спаму такого ґатунку у ВАКС зараз поменшає і судді матимуть можливість розглядати виключно справи про топкорупцію чиновників категорії А», – додав він.
Контекст
19 червня 2020 року детективи НАБУ повідомили Омеляну про підозру у вчиненні незаконних дій, через які державний бюджет недоотримав 30,5 млн грн. Дії екстоппосадовця було кваліфіковано за ч. 2 ст. 211 КК України («Видання службовою особою нормативно-правового акту, що зменшує надходження бюджету всупереч закону, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах»).
Слідчі заявляли, що колишній міністр у грудні 2017 року видав наказ про зменшення усіх портових зборів (крім маякового) на 20%. Водночас один із цих зборів – адміністративний – є дохідною частиною державного бюджету. У бюро повідомляли, що у підсумку, рішення експосадовця про зменшення портового (адміністративного) збору призвело до ненадходження до державного бюджету у 2018 році 30,4 млн грн: з очікуваних 203,5 млн грн отримано 173,1 млн грн.
Зрештою 18 жовтня 2021 року колегія суддів Вищого антикорупційного суду ухвалила виправдувальний вирок та визнала невинуватим колишнього міністра інфраструктури України у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого у зв’язку з відсутністю в його діях складу злочину.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.