Категорія
Новини
Дата

Видатки бюджету сягнули 988 млрд грн. Держказначейство показало дані з початку війни

З початку війни і на початок серпня видатки державного бюджету склали 988 млрд грн, свідчать дані Держказначейства. Це означає, що щомісяця з бюджету витрачалося по 200 млрд грн, тобто на 80 млрд грн більше, ніж планувалося до початку війни, написав у телеграм-каналі член фінансового комітету Верховної Ради Ярослав Железняк.

Ключові факти

  • У структурі видатків найбільші суми спрямовані на оплату праці з нарахуваннями – 386,6 млрд грн (у липні – 81,7 млрд грн), або 39,1% від загального обсягу видатків за період, починаючи з 24 лютого.
  • На грошове утримання військовослужбовців спрямовано 287,8 млрд грн (у липні – 62 млрд грн). На оплату використання товарів і послуг спрямовано 234,6 млрд грн (у липні – 42 млрд грн), або 23,7% від обсягу видатків. Зокрема, 135,1 млрд грн – для підтримки ЗСУ (придбання військової техніки, озброєння, боєприпасів, продукції оборонного призначення, засобів індивідуального захисту). 
  • 214,2 млрд грн (у липні – 38,9 млрд грн) спрямовано на соціальне забезпечення (виплату пенсій, допомоги, стипендій) або 21,7% від загального обсягу видатків.
  • 65,2 млрд грн (у липні – 3,1 млрд грн) потрачено на обслуговування державного боргу, або 6,6 % від загального обсягу.
  • 64,1 млрд грн (у липні – 6,5 млрд грн) уряд спрямував на трансферти місцевим бюджетам, або 6,5 % від загального обсягу.
Видатки бюджету сягнули 988 млрд грн. Держказначейство показало дані з початку війни /Фото 1

Видатки держбюджету у липні. Дані: Держказначейства

Видатки бюджету сягнули 988 млрд грн. Держказначейство показало дані з початку війни /Фото 2

Структура видатків держбюджету з початку війни. Діаграма: телеграм-канал Ярослава Железняка

Контекст

15 серпня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №7644 про збільшення бюджетних призначень на 270,1 млрд грн за рахунок внутрішніх запозичень. Загальні видатки на безпеку та оборону у 2022 році збільшаться до 1,2 трлн грн.

Щоб профінансувати такі обсяги запозичень і збільшити частку ОВДП, розміщених на ринкових засадах, Мінфін і НБУ повинні посилити координацію між собою, заявляв голова податкового комітету Данило Гетманцев. Мінфіну доведеться залучати кошти з ринку через пропозицію держбондів, передусім у банків, а також у компаній та населення. 

За розрахунками Мінфіну, фінансування сектору оборони – це близько 30% ВВП, сказав в інтервʼю Forbes міністр фінансів Сергій Марченко, коментуючи згаданий законопроєкт. За його словами, міжнародні партнери категорично не дають гроші на військові потреби. Власних доходів, які генерує економіка, не вистачає навіть щоб профінансувати тільки військові видатки. «Минулого місяця ми зібрали 87,9 млрд із податкової та митниці. Відшкодування ПДВ при цьому не було. Військові видатки на місяць – приблизно 130 млрд грн. Ось і все. Різницю на те, щоб фінансувати оборону, ми повинні закривати з інших джерел. Їх у нас аж одне – це ОВДП, які ми продаємо або ринку, або Нацбанку», – зазначив Марченко.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні