Категорія
Новини
Дата

Виробник чипів Broadcom домовився про купівлю лідера хмарних обчислень VMware за $61 млрд

Американський виробник чипів Broadcom домовився про купівлю розробника програмного забезпечення для хмарних сервісів VMware за $61 млрд, ідеться в повідомленні на сайті компанії.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Угода продовжує серію придбань гендиректора Broadcom Хока Тана, який створив «одну з найбільших та найбільш диверсифікованих компаній у галузі», зазначає Bloomberg
  • Купівля VMware дасть можливість зміцнити позиції Broadcom у галузі програмного забезпечення, яке займає одне з центральних місць у стратегії Тана останніми роками, пише агентство.
  • Укладання угоди принести також велику фінансову вигоду мільярдеру Майклу Деллу, писала Financial Times. Його компанія Dell придбала VMware у 2016 році в рамках угоди з поглинання технологічного конгломерату EMC за $67 млрд. На сьогодні Майклу Деллу належить близько 36% акцій VMware, які перебувають в обігу.

Контекст

VMware вважається однією з найважливіших компаній в індустрії хмарних обчислень. Послугами компанії користуються великі корпорації для управління приватними та загальнодоступними хмарними мережами, а також центрами обробки даних. Проте акції компанії сильно обвалилися останніми роками, що зробило її ціллю для поглинань. З піку в травні 2019 року ($205,52) акції VMware подешевшали на 53%, а з початку 2022 року знизилися на 17,4% – до $95,7.

Раніше генеральний директор Broadcom Хок Тан намагався придбати активи виробника чипів Qualcomm. Угоду в 2018 році заблокував колишній президент США Дональд Трамп із міркувань національної безпеки. 

У 2018 році Broadcom придбала виробника корпоративного програмного забезпечення CA Technologies, а в 2019 році – компанію Symantec Corp, що спеціалізується на забезпеченні корпоративної безпеки.

Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні