Категорія
Новини
Дата

Виробник шоколаду Milka й снеків Tuc через війну в Україні втратив $143 млн. Постраждали два заводи

Втрати американської компанії Mondelēz International через війну в Україні становлять $143 млн, пише «Інтерфакс-Україна» з посиланням на квартальний звіт компанії.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • «У лютому 2022 року Росія почала військове вторгнення в Україну, і компанія закрила свої операції та обʼєкти в Україні. У березні 2022 року серйозно постраждали два українські виробництва компанії у Тростянці та Вишгороді», – зазначається у квартальному звіті.
  • Згідно з ним до цієї суми увійшли $75 млн, показані в знеціненні цих та інших активів та витрати на вихід, $44 млн – у собівартості продажу та $24 млн – у маркетингових, загальних та адміністративних витратах.

Контекст

До складу компанії в Україні входять Тростянецька кондитерська фабрика (Сумська область) та дочірнє підприємство ТОВ «Чіпси Люкс» (Київська область).

З 2003-го «Монделіс Україна» керує розвитком бізнесу на ринку Молдови, з 2005 року – на ринках Білорусі, Грузії, Вірменії та Азербайджану, а з 2008 року – також на ринках Казахстану, Узбекистану, Киргизстану, Таджикистану, Туркменістану та Монголії.

Бізнес компанії в Україні станом на осінь минулого року становив понад $400 млн. Понад $200 млн «Монделіс Україна» інвестувала у розвиток бізнесу в Україні. Компанія реалізує продукцію під торговими марками «Корона», Milka, «Ведмедик» Барні, Tuc, «Belvita!» Доброго ранку!», «Люкс», Halls, Dirol, Picnic та інші.

Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні