Кабінет Міністрів розширив перелік видів діяльності ІТ-компаній для резидентства в «Дія.City», повідомляє пресслужба уряду. Зокрема, долучитися зможуть компанії, які займаються розробкою, реалізацією, обслуговуванням та ремонтом біонічних протезів.
«Дія.City» є державним проєктом, який передбачає спеціальний податковий режим для українських технологічних компаній.
Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.
Ключові факти
- У «Дія.City» виробники отримають сприятливі податкові умови, інструменти для залучення інвестицій та можливості для побудови прозорої корпоративної структури.
- В уряді відзначили важливість розвитку ринку medtech, щоб зробити протезування більш доступним для українців.
- Наразі в Україні кількість людей з ампутаціями може сягати до 100 000 осіб. Найкраще рішення в таких випадках – біонічне протезування, яке передбачає революційні технології, що поєднують медицину, ШІ, софт та робототехніку.
Контекст
27 грудня 2023 року Кабінет Міністрів ухвалив Національну стратегію доходів до 2030-го. Документ – великий план збільшення власних доходів України на середньострокову перспективу. Одна з позицій – переглянути доцільність існування проєктів зі створення бізнес-стимулів шляхом пільг для податку на прибуток підприємств. Зараз в Україні діє два такі режими: індустріальні парки та «Дія.City». За підсумками 2023 року резиденти «Дія.City» сплатили 8,5 млрд грн податків. Загалом до податкового режиму приєдналися 1000 компаній. За перший квартал 2024-го вони сплатили близько 4 млрд грн податків.
Минулого року уряд розширив види діяльності в просторі «Дія.City», щоб найкращими умовами для розвитку технологічного бізнесу могли користуватися більше компаній, зокрема defense-tech. Наразі таких компаній у податковому режимі понад 200.
На серпень 2024 року в Україні працює понад 60 протезних підприємств, які покривають територіально майже всі регіони України, каже керівниця патронатної служби полку «Азов» Олена Толкачова. На протези від них потрібно чекати від одного до трьох місяців, додає вона.
Щорічно ринок протезування верхніх кінцівок в Україні зростатиме на 15–20%, прогнозують в Pro-Consulting. Чому за наявності попиту та грошей на ринку державі не вдається розігнати приватизацію протезних заводів – у матеріалі Forbes Ukraine.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.