Управління арештованою мережею АЗС Glusco з жовтня 2022 року до червня 2023-го обійшлося дочірній компанії «Нафтогазу» в 25,7 млн грн, повідомила група аналітиків Trap Aggressor з посиланням на офіційну відповідь АРМА. Доходи компанії від арештованого майна станом на червень були у 12 разів менші.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- У травні 2022 року АРМА визначило ТОВ «Нафтогаз Ойл Трейдинг» управителем мережі АЗС Glusco. На базі заарештованих понад 100 заправок і чотирьох нафтобаз Glusco «Нафтогаз» запустив новий бренд U.GO.
- За період управління арештованим майном мережі АЗС Glusco з жовтня 2022 року до червня 2023-го дочірня компанія «Нафтогазу» понесла витрати на суму 25,7 млн грн, йдеться у повідомленні.
- Доходи від управління почали надходити лише в березні 2023 року і до червня були у 12 разів менші – 2,06 млн грн.
- Надходження від управління АЗС до бюджету за березень-червень 2023 року становлять 1,54 млн грн.
Кому належала мережа АЗС Glusco
Журналісти «Схем» у розслідуванні 2017 року встановили звʼязок між компанією Glusco та Віктором Медведчуком. Офіційний власник швейцарських фірм Glusco Energy S.A. та Proton Energy Group S.A – бізнесмен Нісан Моісеєв. У розслідуванні йшлося, що у 2016 році «Роснафта» продала свої українські активи (мережу АЗС під брендами ТНК, «Золотий гепард», Formula та Smile, а також нафтобази та Лисичанський НПЗ) фірмі Glusco Energy. А з 2017 року Proton Energy Group стала найбільшим імпортером скрапленого газу в Україну.
Контекст
На початку серпня АРМА розірвало договори з «Нафтогаз Ойл Трейдинг» про управління заарештованою мережею АЗС Glusco.
Серед причин розірвання договору агентство назвало те, що «Нафтогаз» не впорався з управлінням заправок, маніпулював звітністю і не сплачував достатньо за управління активами.
Волночас «Нафтогаз Ойл Трейдинг» відкинула звинувачення та стверджує, що 1,55 млн грн компанія виплатила авансом, хоча мала сплатити кошти за управління активами лише в кінці 2023-го. Крім цього, із серпня 2022 року і до липня 2023-го компанія сплатила 289 млн грн податків. За цей час «Нафтогаз» відновив роботу 81 заправки мережі та нафтобазу, у що інвестували 60 млн грн.
«Нафтогаз» вважає твердження АРМА про те, що витрати на управління АЗС Glusco в 12 разів перевищили доходи, маніпулятивним та таким, що суперечить законам ведення бізнесу та здоровому глузду, йдеться у повідомлені компанії. «Відновлення мережі потребувало значних інвестицій у короткий час, а повернення коштів відбувається планомірно, відповідно до темпів розвитку мережі та збільшення прибутків та не може відбутися протягом місяця чи навіть півроку», — йдеться у повідомлені.
8 серпня АРМА повідомило, що збирається передати мережу АЗС Glusco за особливою процедурою в управління іншій «дочці» «Нафтогазу» – компанії «Укрнафта».
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.