Категорія
Новини
Дата

Війна з Україною забирає більше життів росіян, ніж алкоголізм і нещасні випадки. Інфографіка

На війні в Україні в середньому за добу гине 378 росіян, свідчать дані Генштабу Збройних сил України. Forbes порівнює це число із кількістю загиблих від інших зовнішніх причин смертності.

Forbes Ukraine виповнюється три роки. До Дня народження ми проведемо YouTube-стрім "За лаштунками редакції" де розкажемо, як працює Forbes. Стрім відбудеться 30 березня о 19:00. Подивитись його можна за цим посиланням

Протягом 2020 року (останнього, за який є доступна статистика) від зовнішніх причин померло 139 583 росіянина, або 381 людина на добу, що становило 6,5% від загальної кількості померлих. Таким чином, щоденні втрати у війні співставні для Росії з усіма іншими зовнішніми причинами смерті разом узятими.

Війна з Україною забирає більше життів росіян, ніж алкоголізм і нещасні випадки. Інфографіка /Фото 1

Серед інших зовнішніх причин смерті росіян перше місце посідає алкоголізм. Серед 138 осіб, що помирають від нього в Росії щодня, 47 – від алкогольної кардіоміопатії, 40 – від алкогольних отруєнь, 29 – від алкогольної хвороби печінки (зокрема цирозу), 9 – від хронічного алкоголізму, 8 – від дегенерації нервової системи алкогольного походження, 5 – від інших причин, прямо пов’язаних з алкоголем.

124 росіянина на день гинуть унаслідок пошкоджень з невідомими намірами, у тому числі від контакту з гострими або тупими предметами (41), від удушень (20) та падінь (10).

Ще 47 росіян на день помирають від летальних випадків на транспорті, у тому числі 38 – у ДТП, 4 – внаслідок зіткнення з потягом, 5 – від інших смертельних транспортних випадків.

Крім того, 45 росіян щодня вкорочують собі віку, 20 – гинуть від наркотиків і 19 – від убивств.

В останні два роки населення Росії зменшується приблизно на 600 000 осіб на рік.

Статистику за причинами смерті Росстат припинив публікувати у 2021 році, посилаючись на епідемію COVID-19.

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні