Категорія
Новини
Дата

Власник «Гуліверу» та «Ельдорадо» перестав обслуговувати кредити в держбанках на сотні мільйонів доларів

Компанії Віктора Поліщука, 46, що управляють БФК «Гулівер», мережею електроніки та побутової техніки «Ельдорадо» й кількома великими складами, від початку війни перестали обслуговувати кредити перед держбанками, розповіли Forbes чотири співрозмовники на ринку комерційної нерухомості та в Ощадбанку й Укрексімбанку, які кредитували бізнесмена.

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

Ключові факти

  • Після початку війни платежі щодо «Гулліверу», «Ельдорадо» та складських комплексів зупинилися, каже на правах анонімності високопосадовець в одному з держбанків. Заставами виступають відповідно сам БФК, товари з обігу та власне складські приміщення. У 2021-му Forbes оцінював «Ельдорадо» у $80 млн, складський бізнес – у близько $60 млн.
  • Держбанки наразі вирішують, що робити з кредитами – стягувати заставу, продавати права вимоги за кредитами або домовлятися про чергову реструктуризацію.
  • Зокрема, нині Поліщук намагається домовитися з кредиторами. Його аргумент – суттєві втрати бізнесу. Особливо це стосується складів: у середині березня в одному з комплексів поблизу Броварів на Київщині сталася масштабна пожежа через російські обстріли. Понад 70% складських площ, якими користувалася мережа «Ельдорадо», розміщувалися саме в Київській області.
  • Співрозмовники Forbes і в «Ощаді», і у «Ексімі» кажуть, що ще не ухвалили остаточного рішення щодо реструктуризації боргів Поліщука. Ексімбанк розглядає можливість продати свою частку в кредиті під «Гулівер», тоді як «Ощад» не виключає стягнення активів.

Контекст

Кредити компаній Поліщука в держбанках уже вдруге стають проблемними. Бізнесмен реструктуризував борги «Ельдорадо» перед «Ощадом» у 2018-му, та «Гуліверу» перед «Ощадом» й «Ексімом» у 2020-му. Третій позичальник – компанія РЛЦ, яка керує складським бізнесом Поліщука (три логістичні комплекси в Київській та Одеській областях загальною площею понад 260 000 кв. м). Її також кредитував Ощадбанк.

«Гулівер» був побудований на кредитні кошти: основну частину з $441 млн надав Ощадбанк ($353 млн), приблизно чверть – «Ексім». Поліщук придбав ще на той момент недобудований актив у 2012-му, стверджувало видання «Коммерсантъ». Попередніми бенефіціарами комплексу були Вагіф Алієв, Олексій Кучеренко та Сергій Веселов.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні