Категорія
Новини
Дата

Власник українського Sense Bank хоче продати акції європейському інвестору

Люксембурзький холдинг ABH Holdings – власник Sense Bank– вважає, що націоналізація фінустанови може створити правові ризики для майбутніх інвесторів, і наполягає на продажу акцій банку, йдеться в офіційній заяві. У холдингу стверджують, що кошти від продажу не потраплять до підсанкційних акціонерів.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • «Запропонована процедура націоналізації АТ «Сенс Банк» є складною, а також створює правові ризики для майбутніх інвесторів. Ми вважаємо, що найкращим рішенням було б залишити банк у приватній власності, шляхом продажу акцій Sense Bank», – повідомили у холдингу.
  • Згідно із заявою, ABH Holdings досяг домовленості з міжнародним інвестором про продаж 75,6% акцій Sense Bank, і запропонована транзакція не передбачає надходження будь-яких коштів акціонерам, які знаходяться під санкціями.
  • «Дійсно, документи були подані компанією ABHH та інвестором до Національного банку України (НБУ), і додаткова інформація буде надана відповідно до законодавства України», – повідомила компанія.
  • В ABHH стверджують, що продаж «досвідченому та надійному європейському інвестору значно більше відповідав би інтересам України, особливо в банківському секторі».
  • Для продажу акцій ABHH хоче отримати рішення відповідних української органів влади, у тому числі рішення Ради національної безпеки і оборони та указ президента щодо внесення змін до відповідної санкції, рішення Антимонопольного комітету та Національного банку.

Контекст

28 лютого минулого року ЄС застосував санкції до російських акціонерів Альфа-Банку Михайла Фрідмана та Петра Авена. Їм належало 32,86% та 12,4% акцій відповідно, за даними НБУ на 1 січня 2022 року. 2 березня НБУ позбавив їх права голосу в банку та 21 квітня погодив Сімеона Дянкова на позицію довіреної особи, якій передано право голосу підсанкційних акціонерів. 

У березні Forbes Ukraine писав, що корпорація одного з найбагатших бізнесменів Польщі Зигмунта Соложа Grupa Polsat Plus розглядає купівлю українського Sense Bank (колишній Альфа-Банк).

Раніше про предметні контакти з неназваним польським інвестором повідомила довірена особа російських акціонерів Sense Bank Сімеон Дянков. Сторони готують due diligence банку та планують можливу угоду через купівлю польською стороною часток Михайла Фрідмана та партнерів у материнській компанії «Сенсу» – люксембурзькій ABH Holdings.

Зигмунту Соложу, 66, належить 61% акцій Grupa Polsat Plus. У рейтингу найбагатших польського Forbes, що був опублікований наприкінці лютого, він посідав четверте місце зі статками $2,4 млрд. У рейтингу глобального Forbes Billionaires 2022 Солож був 1053-м з оцінкою капіталу у $2,9 млрд. Роком раніше у нього було місце у першій тисячі із $3,2 млрд.

У Польщі Солож також має міноритарну частку у місцевому Plus Bank.

Польський холдинг Polsat Plus Group заперечував інтерес до можливої купівлі українського Sense Bank. При цьому Polsat не відкидав, але й не підтверджував можливу зацікавленість у потенційній угоді свого основного власника – мільярдера Зигмунта Соложа.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні