Категорія
Новини
Дата

НБУ отримав документи від претендента на Сенс Банк Фрідмана

До Національного банку України надійшов неповний пакет документів від потенційного покупця на набуття істотної участі у Сенс Банку, що належить росіянам Михайлу Фрідману, Петру Авену та партнерам, пише ЕП із посиланням на пресслужбу регулятора.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Зазначається, що 25 травня до НБУ надійшли окремі документи щодо намірів потенційного інвестора набути істотну участь в АТ «Сенс Банк». 
  • «Водночас подані документи містять істотні невідповідності вимогам законодавства України та Положення про ліцензування банків, затвердженого постановою Правління НБУ від 22 грудня 2018 року №149», – повідомили у Нацбанку.
  • Наразі це єдина спроба погодити у регулятора зміну структури власників Сенс Банку від початку війни.
  • У Нацбанку додали, що не ухвалювали жодних рішень щодо дозволу на проведення операції з купівлі частки у банку.
  • За даними ЕП, документи подала кіпрська компанія Karswell Ltd, що висловила намір придбати 75,6% акцій Сенс Банку. Karswell Ltd є номінальним власником 43,75% акцій польського банку Plus Bank SA, який пов’язують з польським мільярдером Зигмунтом Соложом.
  • Наразі у регуляторі не бачать перспектив щодо того, що продаж Сенс Банку буде погодженим, оскільки пакет документів, який там отримали від потенційного інвестора, є неповним, а також враховуючи санкції проти Фрідмана та Авена.

Контекст

28 лютого минулого року ЄС застосував санкції до російських акціонерів Альфа-Банку Михайла Фрідмана та Петра Авена. Їм належало 32,86% та 12,4% акцій відповідно, за даними НБУ на 1 січня 2022 року. 2 березня НБУ позбавив їх права голосу в банку та 21 квітня погодив Сімеона Дянкова на позицію довіреної особи, якій передано право голосу підсанкційних акціонерів. 

У березні Forbes Ukraine писав, що корпорація одного з найбагатших бізнесменів Польщі Зигмунта Соложа Grupa Polsat Plus розглядає купівлю українського Сенс Банку (колишній Альфа-Банк).

Раніше про предметні контакти з неназваним польським інвестором повідомила довірена особа російських акціонерів Сенс Банку Сімеон Дянков. Сторони готують due diligence банку та планують можливу угоду через купівлю польською стороною часток Михайла Фрідмана та партнерів у материнській компанії «Сенсу» – люксембурзькій ABH Holdings.

Зигмунту Соложу, 66, належить 61% акцій Grupa Polsat Plus. У рейтингу найбагатших польського Forbes, що був опублікований наприкінці лютого, він посідав четверте місце зі статками $2,4 млрд. У рейтингу глобального Forbes Billionaires 2022 Солож був 1053-м з оцінкою капіталу у $2,9 млрд. Роком раніше у нього було місце у першій тисячі та $3,2 млрд.

У Польщі Солож також має міноритарну частку у місцевому Plus Bank.

Польський холдинг Polsat Plus Group заперечував інтерес до можливої купівлі українського Сенс Банку. При цьому Polsat не відкидав, але й не підтверджував можливу зацікавленість у потенційній угоді свого основного власника – мільярдера Зигмунта Соложа.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні