Категорія
Новини
Дата

З Полтавського ГЗК намагаються через суд стягнути «неіснуючий борг» у 4,7 млрд грн – заява компанії

2 хв читання

Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат (ПГЗК) заявляє про намагання через суд незаконно стягнути з нього 4,7 млрд грн. Справа стосується боргу, який виник понад 15 років тому і був сплачений у 2015-му, йдеться у зверненні ПГЗК.

Практичний МBA від Forbes на реальних кейсах, щоб прокачати навички управління на прикладі Володимира Кудрицького, ексголови правління «Укренерго». 

Премʼєра другого сезону YouTube проєкту «Директорія» вже на каналі Forbes Ukraine!

Ключові факти

  • З Полтавського ГЗК намагаються через суд стягнути борг, якого на цей момент не існує, йдеться у заяві підприємства. 
  • ПГЗК наголосив, що цей борг виник понад 15 років тому і був сплачений ще у 2015-му, коли ці кошти були списані з рахунків підприємства. Правомірність цього списання коштів у рахунок оплати боргів у червні 2022 року підтверджено рішенням Верховного Суду, йдеться у заяві.
  • Водночас Фонд гарантування вкладів продав вже погашене ПГЗК право вимоги до Полтавського ГЗК іншій компанії – ТОВ «Максі капітал груп».
  • «26 січня 2024 року, після низки махінацій з судовими системами автоматичного розподілу справ, Східним апеляційним господарським судом (м. Харків) ухвалено ганебне рішення про стягнення 4,7 млрд грн з Полтавського ГЗК», – йдеться у заяві.
  • При цьому, наголосив ПГЗК, так і не були спростовані докази ні про факт продажу неіснуючого боргу, ні про відсутність договорів, на основі яких цей борг начебто виник.
  • Підприємство вважає, що хід судового засідання свідчить про замовний характер винесеного рішення. Справу обсягом у 24 томи розглянули за одне засідання, яке тривало півтори години, а обговорення справи суддями в нарадчій кімнаті тривало менше п’яти хвилин. 
  • Адвокати ПГЗК подали касаційну скаргу на рішення Східного апеляційного господарського суду.
  • «Ми переконані, що цю аферу мають розслідувати правоохоронні та антикорупційні органи, оскільки в ній очевидні ознаки економічного злочину з боку посадовців ФГВФО і суддів», – йдеться у заяві ПГЗК. 

Контекст

Полтавський ГЗК – власник найбільших запасів залізняку в Європі та ключовий актив Ferrexpo, що котирується на Лондонській фондовій біржі. На відміну від інших українських гірничо-збагачувальних комбінатів, він фокусується на виробництві якісних котунів – продукції з високою доданою вартістю. Тому ПГЗК вважається одним із найпривабливіших інвестиційних обʼєктів на ринках, що розвиваються. 

Мажоритарний власник гірничодобувної групи Ferrexpo – Костянтин Жеваго, проти якого в Україні порушено низку кримінальних справ

Також кілька кримінальних справ порушено проти голови правління Полтавського ГЗК Віктора Лотоуса.

Раніше Жеваго відстояв у Верховному Суді Полтавський ГЗК. 19 квітня 2023-го Велика палата Верховного Суду України частково задовольнила касаційну скаргу компанії Ferrexpo AG щодо рішення суду попередньої інстанції. У вересні 2022-го Північний апеляційний господарський суд визнав недійсною купівлю у 2002-му гірничорудною компанією Ferrexpo 40,19% акцій Полтавського ГЗК і передав їх чотирьом компаніям, які належать колишнім акціонерам ПГЗК. Більше про це читайте в матеріалі Forbes.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд