Категорія
Новини
Дата

Заборона трубопровідного газу та стримування торгівлі. G7 та ЄС готують нові санкції проти РФ

Лідери країн «Великої сімки» (G7) планують посилити санкції щодо Росії на саміті в Японії цього тижня, при цьому заходи будуть спрямовані на енергетичні та експортні ресурси, пише Reuters із посиланням на офіційних осіб.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • За даними Financial Times, «Велика сімка» та ЄС заборонять імпорт російського газу маршрутами, де Москва скоротила постачання. Рішення, яке мають ухвалити лідери G7 на саміті в Хіросімі, запобігатиме відновленню експорту російського трубопровідного газу маршрутами до таких країн, як Польща та Німеччина, де Москва припинила постачання минулого року і спровокувала енергетичну кризу. 
  • Одна з офіційних осіб сказала, що цей крок було зроблено «для того, щоб переконатися, що партнери не передумають у гіпотетичному майбутньому».
  • За інформацією Reuters, нові заходи, які будуть оголошені лідерами під час зустрічей 19–21 травня, будуть спрямовані на ухилення від санкцій за участю третіх країн, а також на підрив майбутнього виробництва енергії у Росії та стримування торгівлі, яка підтримує російські збройні сили, кажуть джерела.
  • Крім того, офіційні особи США також очікують, що члени G7 погодяться скоригувати свій підхід до санкцій, щоб принаймні для певних категорій товарів будь-який експорт був автоматично заборонений, якщо вони не включені до списку дозволених товарів.
  • Хоча союзники не погодилися широко застосовувати обмежувальний підхід, офіційні особи США очікують, що в найбільш чутливих секторах країни – члени «Великої сімки» приймуть презумпцію заборони на експорт, якщо вони не включені до спеціального списку.
  • Європейський союз, наприклад, має свій власний підхід і нині також веде переговори про свій 11-й пакет санкцій після вторгнення Росії в Україну, при цьому основна частина зосереджена на людях та країнах, що обходять існуючі торгові обмеження.

Контекст

Президент України Володимир Зеленський цього тижня перебував у Європі для зустрічей із Папою Франциском, а також із лідерами Франції, Італії та Німеччини. Очікується, що він звернеться до лідерів G7 віртуально чи особисто під час їхнього саміту у Хіросімі.

Усередині «Великої сімки» США закликають до повної заборони експорту до Росії після того, як розчарувалися у кількості лазівок, які Москва використовувала для імпорту західних технологій через треті країни.

Хоча ЄС і Японія виступили проти цієї пропозиції, вони мають намір домовитися на саміті G7, щоб «закрити лазівки, які дозволяють юрисдикціям третіх країн отримувати доступ і реекспортувати обмежені товари, послуги чи технології G7 до Росії», згідно з проєктом заяви.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні