Категорія
Новини
Дата

Запорізька АЕС знову знеструмлена через ворожий обстріл

Через обстріл російськими військовими підстанцій на Запорізькій АЕС відключилась остання лінія зв’язку з енергомережею, повідомила пресслужба НАЕК «Енергоатом».

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про ХЕРСОН після окупації

Ключові факти

  • «Рашистські терористи змінили тактику і зараз намагаються шантажувати Україну та весь світ ракетними обстрілами дистанційних підстанцій, через які живиться АЕС», – заявили в «Енергоатомі».
  • 17 жовтня ворог вчергове обстріляв підстанції критичної інфраструктури на підконтрольній Україні території, внаслідок чого о 03:59 відключилася остання лінія зв’язку 750 кВ ЗАЕС – Дніпровська, йдеться в повідомленні. 
  • У перехідному процесі через короткочасне зниження напруги відключився резервний трансформатор власних потреб ЗАЕС і відбувся запуск дизель-генераторів.
  • Крім того, відключилася лінія звʼязку 750 кВ Південноукраїнська АЕС – Дніпровська, але без впливу на навантаження ПАЕС.

Контекст

З початку серпня окупанти регулярно обстрілюють територію станції, бʼють по лініях електропередач, щоб відʼєднати ЗАЕС від української енергосистеми та під'єднати до російської. 25 серпня вперше в історії сталося повне відключення ЗАЕС від енергомережі. 

ООН, США та Україна закликали РФ до виведення військової техніки й особового складу з ядерного об’єкта.

Минулого місяця Рада керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії, яка складається з представників 35 держав-членів ООН, ухвалила резолюцію з вимогою до Росії припинити окупацію ЗАЕС.

12 жовтня окупанти обстріляли підстанцію на Дніпропетровщині, через що повністю знеструмили ЗАЕС.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні