Категорія
Новини
Дата

Засновника FTX Сема Бенкмана-Фріда звільнили під одну з найбільших в історії США застав у $250 млн

Ексголову збанкрутілої криптобіржі FTX Сема Бенкмана-Фріда було звільнено під заставу в обсязі $250 млн у четвер, і йому було наказано залишатися в будинку своїх батьків у Пало-Альто, штат Каліфорнія, пише The Wall Street Journal. Бенкман-Фрід уперше постав перед федеральним судом Нью-Йорка після його екстрадиції з Багамських островів.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Бенкмана-Фріда звинувачують у злочинній поведінці, яка сприяла краху криптовалютної біржі. Бенкман-Фрід виїхав із будівлі суду на чорному позашляховику. Згодом він подасть позов за звинуваченням у шахрайстві та інших правопорушеннях, заявив федеральний суддя. Наступне судове засідання призначене на 3 січня.
  • Суддя встановив заставу, яка вимагає, щоб Бенкман-Фрід перебував під електронним наглядом, і обмежує його поїздки в деякі райони північної Каліфорнії та Нью-Йорка.
  • Помічник прокурора США Ніколас Роос назвав передбачувані злочини Бенкмана-Фріда «шахрайством епічних масштабів» і сказав, що, на його думку, застава у $250 млн була найбільшою з тих, що будь-коли існували. 
  • Докази проти Бенкмана-Фріда охоплюють свідчення кількох співробітників і понад дюжини свідків із FTX і його крипто-трейдингової фірми Alameda Research, а також зашифровані текстові повідомлення і десятки тисяч сторінок фінансових документів.
  • Уряд погодився на пакет застави, тому що пан Бенкман-Фрід дав згоду на екстрадицію. Фінансові активи Бенкмана-Фріда значно зменшилися, порівнюючи з тим, коли вони оцінювалися в мільярди доларів.
  • Адвокат Бенкмана-Фріда зазначив, що його підзахисний житиме з обома своїми батьками, які допомогли забезпечити його заставу пайовою участю в їхньому будинку. Вони живуть неподалік кампусу Стенфордського університету в будинку вартістю приблизно $4 млн.
  • Суддя погодився на заставу, бо вважає, що Бенкман-Фрід не може втекти й не становить небезпеки для суспільства.
  • За інформацією Bloomberg, пакет застави Бенкмана-Фріда у $250 млн один із найбільших в історії США, але це не означає, що він справді має вносити такі гроші. На слуханнях у справі і звинувачення, і захист погодилися з тим, що активи колишнього мільярдера значно зменшилися. Бенкман-Фрід сказав, що він має лише $100 000.
  • Особиста застава у $250 млн, схвалена суддею, була забезпечена часткою в будинку батьків Бенкмана-Фріда. Зазначається, що негабаритні облігації – це радше засіб встановлення жорстких фінансових наслідків для ухилення від застави та часто забезпечені активами, вартість яких становить лише близько 10% від заявленої суми.

Контекст

Лише кілька місяців тому 30-річний Бенкман-Фрід був широко відомий як одна з найстрімкіших зірок криптовалютної індустрії, яка накопичила власний капітал, що оцінюється в $26,5 млрд, завдяки злету криптовалютної біржі FTX і хедж-фонду Alameda Research. Але минулого місяця обидві фірми драматично зазнали краху.

FTX подала заяву про банкрутство, а Бенкман-Фрід пішов із посади гендиректора 11 листопада після того, як його компанії не вдалося забезпечити собі порятунок після сильного тижневого дефіциту ліквідності. FTX перевела того ж дня мільярди доларів клієнтських коштів компанії Alameda Research, що також належить Бенкману-Фріду.

Призначені після краху FTX керівники заявляють, що на «руїнах» криптобіржі Сема Бенкмана-Фріда виявили дуже мало готівки та криптовалюти – близько $560 млн і $740 млн відповідно. Хоча перед крахом зобовʼязання FTX перевищували $9 млрд.

Федеральна прокуратура США відкрила справу проти засновника криптобіржі FTX Сема Бенкмана-Фріда за маніпуляції з двома криптовалютами минулої весни. 13 грудня Сема Бенкмана-Фріда заарештували на Багамах.

Американські регулятори звинуватили його в реалізації багаторічної схеми обману інвесторів. Комісія з цінних паперів і бірж повідомила, що Бенкман-Фрід ошукав інвесторів на понад $1,8 млрд.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні