Британський необанк Revolut відкрив чверть мільйона рахунків для біженців з України. Про це у зверненні до працівників з нагоди Дня Незалежності України розповів засновник фінтех-компанії українець Влад Яценко. Текст звернення є в розпорядженні Forbes.
Ключові факти
- За словами Яценка, Revolut вирішив дозволити українським біженцям відкривати рахунки після 24 лютого, щоб полегшити для них використання та доступ до грошей за межами України.
- Загалом необанк відкрив майже 250 000 таких рахунків та скасував комісії на операції з рахунками в українських банках. «Ми діяли швидко, щоб продемонструвати підтримку людям з України», – зазначив Яценко у зверненні.
- Він також додав, що Revolut взяв участь у кампанії «Червоного Хреста» зі збору донатів для українців, перерахувавши £1,5 млн.
Контекст
Revolut оголосив, що став доступним для українців, які виїхали до Євросоюзу, 14 березня. Сервіс Влада Яценка та Миколи Сторонського спростив умови користування додатком для біженців: раніше для відкриття рахунку електронних грошей вимагалося підтвердження права на проживання у Європі. Протягом березня акаунти Revolut відкрили 30 000 українських користувачів, повідомили Forbes у пресслужбі компанії.
Яценко та Сторонський заснували фінтех-стартап Revolut у 2015 році. У 2021 році Яценко був на 34-му місці у списку найбагатших українців Forbes зі статками у $300 млн. Після того як Revolut залучив $800 млн в останньому раунді інвестицій, його оцінка збільшилася до $33 млрд, а частка Яценка зросла до $1,3 млрд.
До війни компанія мала плани на розвиток на українському ринку. Наприкінці 2021 року стартап зареєстрував офіс в Україні та почав наймати для нього спеціалістів, проте про запуск повноцінної роботи в країні тоді не йшлося. У лютому 2022-го Revolut став одним із перших резидентів «Дія City» (спецрежиму для IT-компаній).
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.