Категорія
Новини
Дата

Zoom виплатить $85 млн через проблеми з конфіденційністю. Компанія пішла на мирову угоду після колективного позову

Сервіс відеоконференцій Zoom виплатить $85 млн через порушення прав користувачів. Компанію звинуватили в неналежному обміні даними з Facebook, Google і LinkedIn, а також нездатності захистити приватні зустрічі від зриву хакерськими атаками, пише Reuters.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Мирову угоду має схвалити федеральний суд Сан-Хосе в Каліфорнії (США). В рамках угоди передплатники Zoom матимуть право на відшкодування 15% вартості підписок або $25. Інші зможуть отримати до $15.
  • Також Zoom погодилася запровадити заходи безпеки, включаючи оповіщення про те, що організатори зустрічі або інші учасники використовують сторонні застосунки. Крім того, Zoom проводитиме навчання працівників з питань конфіденційності та обробки даних.
  • Юристи позивачів назвали компенсацію у $85 млн розумною з огляду на ризики судового розгляду. Також вони мають намір вимагати до $21,25 млн на судові витрати. Загалом від учасників колективного позову Zoom зібрала близько $1,3 млрд у вигляді підписки на Zoom Meetings.

Контекст

З початку пандемії COVID-19, яка змусила більше людей працювати з дому, клієнтська база Zoom виросла в шість разів. У квітні 2021 року в компанії було 497 000 клієнтів порівняно з 81 900 клієнтів у січні 2020-го. Однак таке швидке зростання виявило й недоліки сервісу – зустрічі почали зламувати. Тоді й зʼявився термін «зумбомбінг» – коли на певну Zoom-зустріч вриваються сторонні користувачі й демонструють порнографію, використовують расистські вислови або публікують інший образливий контент, а також просто записують сказане в приватній розмові.

Подібних історій безліч. Наприклад, у американському містечку Кемп Хілл голова місцевої адміністрації заслуховував звіт, аж раптом на екрані зʼявилося порно. Ще один випадок – у США під час уроку «Запитайте рабина» на учнів було здійснено антисемітську атаку. У квітні 2020 року в Сингапурі навіть призупинили використання Zoom для навчання після того, як під час уроку географії однієї зі шкіл на екрані зʼявились непристойні зображення, а потім двоє чоловіків попросили дівчат показати тіло.

Також тисячі записів Zoom потрапили у відкритий доступ, пише The Washington Post. Зокрема, колективні дзвінки для навчання персоналу, бізнес-зустрічі, фінансова звітність, особисті розмови. Ці випадки привернули увагу ФБР, яке закликало жертв повідомляти про всі події.

Крім того, з’ясувалося, що Zoom поширює інформацію з LinkedIn навіть про користувачів, які використовують псевдоніми, а також передає дані у Facebook, навіть якщо в людини немає там облікового запису. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні