«Ми просто пожартували»: після оголошення про заборону на відвертий сексуальний контент в OnlyFans сказали, що вони тимчасово відкладуть введення цієї заборони, яка мала набути чинності з 1 жовтня. /Getty Images
Категорія
Компанії
Дата

Битва на $390 млн. Як конкуренти OnlyFans збираються переманити до себе творців дорослого контенту

«Ми просто пожартували»: після оголошення про заборону на відвертий сексуальний контент в OnlyFans сказали, що вони тимчасово відкладуть введення цієї заборони, яка мала набути чинності з 1 жовтня. Фото Getty Images

Конкуренти сайту OnlyFans відчули запах крові та збираються переманити до себе його творців дорослого контенту разом із купами грошей, які ті приносять. Усе через те, що скандально відомий сайт пообіцяв заборонити порнографічний вміст. Ось вам гола правда про те, які платформи виграють від цього найбільше.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Еван Сайнфелд, уродженець Брукліну та троюрідний брат коміка Джеррі Сайнфелда, готує свою онлайн-платформу для дорослих IsMyGirl до «великого переселення народів». Він очікує на прихід тисяч порнозірок і секс-працівників, які залишають сайт OnlyFans через те, що лондонська платформа оголосила про заборону відвертого сексуального контенту, а тиждень по тому скасувала її.

«Ми в повній бойовій готовності», – розповідає Сайнфелд, який був вокалістом і бас-гітаристом у треш-метал-гурті Biohazard, до того як подався в індустрію дорослих розваг. Він сказав, що 1000 перформерів зареєструвалися на IsMyGirl у перший день повідомлення про заборону порноконтенту на OnlyFans із 1 жовтня. Наступного дня, розповідає далі, до його платформи приєдналися ще 1400 людей. Нині ж тисячі людей на день подають заявки на реєстрацію, що, додає він, «занадто багато для нас».

OnlyFans, яка була під прицілом після повідомлень про те, що на сайті є неповнолітні творці, звинуватила банки у введенні заборони на порно, адже ті відмовлялися обробляти транзакції сайту. Аж ось за шість днів після цього OnlyFans робить крутий поворот на 180 °: «Ми отримали необхідні гарантії, щоб підтримати нашу розмаїту спільноту творців, – написала компанія в заяві, – і призупинили заплановану на 1 жовтня зміну політики сайту».

Ця гра в ромашку і непевність у майбутньому («призупинили» означає «відклали» чи «назавжди скасували»?) завдали шкоди репутації OnlyFans в очах творців і користувачів. Заборонять вони порноконтент у майбутньому чи ні, а довіру вже втрачено. Тепер же сайту треба відбиватися від конкурентів, які вже відчули запах крові.

Фінансові можливості і битва за 1,6 млн творців і 150 млн користувачів OnlyFans величезні. Компанія повідомила, що користувачі витратили на її платформі $2,3 млрд у 2020-му, з яких OnlyFans забирає собі 20%. Приблизно 85% цієї суми припали на відвертий сексуальний контент, стверджують інсайдери індустрії, тобто $390 млн на рік. Наразі такі платформи, як ManyVids, IsMyGirl, LoyalFans, Fansly, FanCentro, AVN Stars та інші, вступають у серйозний бій, щоб забрати собі якомога більше цих грошей і творців.

Битва на $390 млн. Як конкуренти OnlyFans збираються переманити до себе творців дорослого контенту /Фото 1

Колишня фанатка OnlyFans: «Відмова обробляти транзакції секс-працівників і виганяти їх із платформи – це дискримінація за родом занять», – каже акторка дорослого жанру Мері Муді (Mary Moody). Фото twitter.com/maryismoody

Мері Муді (Mary Moody), яка працює в індустрії дорослих розваг шість років і є серед тих, хто найбільше заробляє на OnlyFans, каже, що перебирається на Peach, нову платформу, яка повʼязана із сайтом Chaturbate, що пропонує «виступи» на вебкамеру відвертого характеру.

«Люди вже втратили тисячі доларів, тому навіть якщо OnlyFans зовсім відмовиться від заборони, вона вже заподіяла непоправної шкоди, – каже Муді. – Гірше за все те, що це назавжди зіпсувало довіру фанів до індивідуальних творців як до субʼєктів бізнесу. Протягом трьох годин після оголошення я втратила 300 підписників, і вони не повернуться».

Муді каже, що зосередиться на новій платформі Peach, бо тепер у неї таке враження, ніби OnlyFans не поважає секс-працівників. «Відмова обробляти транзакції секс-працівників і виганяти їх з платформи – це дискримінація за родом занять, – заявляє вона. – Банки існують для бізнесу, а не для релігійних хрестових походів. JPMorgan Chase, BNY Mellon і MasterCard треба забрати свої носи зі спалень людей і спільно із секс-працівниками зайнятися розробкою правил, які б не шкодили їхньому заробітку».

«Якби я міг отримувати 10% від заробітків [OnlyFans], я б вийшов на пенсію за два роки», – каже Сайнфелд зі свого дому в Тулумі, Мексика. Щоб наблизитися до цієї мети, IsMyGirl пропонує перформерам угоду: платформа бере 10% від загальних заробітків творця, що вдвічі менше за комісійні OnlyFans.

Платформа FanCentro повідомляє, що у неї зʼявилося 20 000 нових перформерів за перші чотири дні після оголошення про заборону відвертого сексуального контенту на OnlyFans.

Платформа IsMyGirl, яка має 5 млн користувачів і 30 000 моделей, стверджує, що заплатила своїм творцям десятки мільйонів доларів, а її найпопулярніші зірки заробляють понад $1 млн на рік. Та це крапля в морі у порівнянні із $5 млрд, які OnlyFans принесла своїм перформерам від початку роботи в 2016-му.

Стен Фіскін, який 2017-го заснував платформу дорослого контенту FanCentro разом із Аланом Голлом, переконаний, що його платформа може забрати собі 30% доходів від дорослого контенту OnlyFans.

«Відміна заборони може трохи уповільнити міграцію, але не думаю, що вона зупиниться», – вважає Фіскін. Платформа FanCentro повідомляє, що у неї зʼявилося 20 000 нових перформерів за перші чотири дні після оголошення про заборону відвертого сексуального контенту на OnlyFans. 

«Ми працюємо у поті чола, – розповідає Фіскін, команда якого наразі трудиться по 20 годин на добу, щоб збільшити спроможність серверів і мережі, аби платформа могла впоратися зі зростанням контенту й трафіку. – І це лише початок. Ми намагаємося зробити так, щоб наш бізнес став новим OnlyFans».

FanCentro, якою керують з офісів у Матавані, Нью-Джерсі, і Лімасолі, Кіпр, переконана, що має перевагу над платформами-конкурентами через деякі вертикальні інтеграції. Платформа має власний платіжний процесор під назвою CentroBill, а ще пропонує безкоштовні курси для перевірених інфлюенсерів через «Університет Centro», на яких їх вчать, як заробляти більше грошей.

Окрім того, FanCentro намагається скористатися оголошенням OnlyFans про заборону порноконтенту: FanCentro обіцяє творцям, що до жовтня вони забиратимуть собі 100% доходів, а після – 80%. Фіскін каже, що OnlyFans, можливо, і призупинила заборону, але він все одно спостерігає навалу нових перформерів на своїй платформі.

Співзасновниця й гендиректорка монреальської платформи ManyVids Белла Френч каже, що помітила «вибухове» зростання. ManyVids теж пропонує 100% доходів творцям контенту до жовтня, а після – 85% «назавжди». Френч сама три роки була моделлю на вебкамеру до того, як разом із хлопцем заснувала у 2014-му MavTek, яка є материнською компанією ManyVids.

Для ManyVids, у якої є понад 100 000 моделей і 3,6 млн користувачів, гонитва за більшою часткою ринку саме у розпалі. Але їхній рецепт перемоги не дасть їм змоги одразу купатися у грошах. «Якщо чесно, коли ти залишаєш собі 15%, з яких треба заплатити працівникам і за оренду, то після цього не так багато і залишається, – розповідає Френч. – Але наша модель нам підходить. У нас дуже ефективна команда». 

Getty Images

Хіп-хоп виконавець Tyga видалив свій акаунт на OnlyFans і в жовтні запустить власну платформу Myystar, яка буде прихильною до дорослого контенту. Фото Getty Images

Tyga, хіп-хоп виконавець, у якого один із найпопулярніших акаунтів на OnlyFans, також намагається скористатися ситуацією. 31-річний перформер розповів Forbes, що видалив свій акаунт на OnlyFans і створює власну платформу Myystar, яка має почати роботу в жовтні і брати з творців 10% від їхніх заробітків.

Йдуть, звісно, не всі. Софі Ді (Sophie Dee), успішна порноакторка, яка стала інфлюенсеркою у соцмережах й інвесторкою, каже, що на OnlyFans заробляє понад $1 млн на рік. Близько половини її заробітків йде від відвертого сексуального контенту; це переважно продажі «вінтажних» порнороликів з тих днів, коли вона ще знімалася у порнофільмах. Друга половина заробітків – це продаж відео, на яких вона особисто звертається до певного фаната, розмовляє із ним і, можливо, показує швидкий стриптиз. Після оголошення вона сказала, що навряд шукатиме нову платформу.

«Я не думаю, що це зіпсує мій бізнес, – каже Ді. – Ми звикли до такого в сучасному світі соціальних медіа й технологій, у ньому постійно відбуваються зміни. Коли щось закривають, ти пристосовуєшся до нових правил і відкриваєш двері нових можливостей».

Битва на $390 млн. Як конкуренти OnlyFans збираються переманити до себе творців дорослого контенту /Фото 2

Капелюха можна залишити: Зірку дорослого контенту Софі Ді, яка на OnlyFans заробляє понад $1 млн на рік, не хвилює гра OnlyFans у ромашку з порно: «Я не думаю, що це зіпсує мій бізнес». Фото з особистого архіву SOPHIE DEE

Інші залишаються, але їх гризе невпевненість у завтрашньому дні. Майї Морені (Maya Morena) сайт допоміг кардинально змінити її життя. У 2017-му вона працювала у ескорті і ледь зводила кінці з кінцями, тому змушена була ночувати в друга на дивані в Брукліні.

Після трьох років створення й продажу тисяч робіт відвертого характеру для OnlyFans у неї є достатньо грошей для того, щоб винаймати двокімнатну квартиру, а восени планує піти в коледж. Вона шукала іншу платформу, але боїться відмовлятися від свого єдиного джерела доходів.

«Мій партнер і сестри були щасливі, коли OnlyFans дала задній хід. «Шльондри перемогли!» – раділи вони. Та я не думаю, що вони насправді перемогли, – каже вона. – Складається враження, ніби це тимчасово, як тимчасова робоча віза, яку, ти знаєш, вони хочуть скасувати у майбутньому. Знаю, що суспільство тримає кулачки за наш провал».

Навіть якщо більшість творців залишиться на OnlyFans, Еван Сайнфелд каже, що новим платформам буде з чим працювати, адже сайт OnlyFans допоміг змінити культурну стигму і вигріб більшу частину ганьби, якою поливають тих, хто робить і дивиться порно». 

«Люди як ніколи багато дивляться порно і як ніколи багато його створюють, – говорить Сайнфелд, який уже 20 років працює в індустрії для дорослих. – Мама казала тобі йти до коледжу, а то будеш усе життя невдахою. Але, можливо, у цьому дивному постпандемічному світі більше платять за сексуальні личка і тіла».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні