Чи зможе Росія повністю знищити нашу енергосистему – ні, це нереально, відповів голова ГУР Кирило Буданов на запитання Forbes Ukraine на закритій зустрічі в KSE.
З початку року Росія здійснила по енергетичній інфраструктурі Україні вісім масованих атак. У результаті Україна втратила 9 ГВт виробничої потужності електростанцій.
Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.
Ключові факти
- Я не прихильник СРСР, але Україна від нього успадкувала достатній запас міцності енергосистеми, заявив Буданов. Ускладнити нам життя вони точно можуть і це вже зробили, додав він.
- Цієї зими українцям буде не так комфортно, як взимку 2023-го, підкреслив Буданов. Але тотального блекауту і зупинки всієї країни не буде. Наша енергосистема достатньо потужна, щоб її повністю зруйнувати.
Ключова цитата
«Чи зможе ворог повністю знищити нашу енергосистему – ні, це нереально. У нас у певних енерговузлах йде подвійне, потрійне дублювання. Зворотне запитання: чи можемо ми знищити їхню енергетику? Ні, також не можемо».
Контекст
Енергоблоки АЕС, які планують вивести в ремонт, повернуть до роботи через два місяці, заявляв раніше очільник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін. До того міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що до зими в системі будуть усі девʼять доступних Україні енергоблоків АЕС (загальна потужність 7,8 ГВт).
Під час повномасштабного вторгнення РФ окупувала понад 18 ГВт електрогенеруючих потужностей, зокрема найбільшу в Європі Запорізьку АЕС.
Повністю зруйновані Каховська та Дніпровська ГЕС, а також Зміївська й Трипільська ТЕС.
Критичних пошкоджень (понад 80%) зазнали приватні теплоелектростанції, серед яких Ладижинська, Бурштинська, Добротвірська, Курахівська, Криворізька та Придніпровська ТЕС.
Пошкоджено близько половини високовольтних підстанцій передачі електроенергії. Російські війська фактично знищили всі нафтопереробні заводи на території України й значну частку інфраструктури зі зберігання нафти і нафтопродуктів.
Через повномасштабне вторгнення РФ енергетичний сектор України зазнав прямих збитків і непрямих фінансових втрат на суму $56,2 млрд, тоді як потреби у відновленні, що передбачають повну реконструкцію зруйнованих об’єктів за принципом «Відбудувати краще, ніж було», становлять $50,5 млрд. Таку оцінку дає аналітична команда Київської школи економіки (KSE) станом на травень 2024 року.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.