Категорія
Новини
Дата

Багами передали США Бенкмана-Фріда. Колишні топменеджери групи FTX визнали провину

Влада Багамських островів екстрадувала засновника і колишнього CEO криптобіржі FTX Сема Бенкмана-Фріда до США, де його звинувачують у шахрайстві, повідомило Associated Press. Співзасновник FTX Гері Ванг та ексголова Alameda Research Керолайн Еллісон визнали провину за шахрайські дії та співпрацюють зі слідством.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Бенкман-Фрід відмовився від права оскаржити рішення суду про екстрадицію до США, йдеться в заяві прокуратури Багамських островів. Імовірно, у четвер він постане перед американським судом.
  • Двоє головних соратників Бенкмана-Фріда визнали себе винними в кримінальних обвинуваченнях щодо краху FTX і співпрацюють зі слідчими, оголосив федеральний прокурор у середу.
  • 28-річна Керолайн Еллісон, колишня гендиректорка Alameda Research, торгової фірми, заснованої Бенкманом-Фрідом, і 29-річний Гері Ванг, який був співзасновником FTX, визнали себе винними за звинуваченнями, зокрема в шахрайстві з банківськими переказами, шахрайстві з цінними паперами й шахрайстві з товарами.
  • «Вони співпрацюють з Південним округом Нью-Йорка», – заявив у середу ввечері прокурор США Деміан Вільямс.
  • Як зазначає Business Insider, Керолайн Еллісон загрожує до 110 років вʼязниці. Еллісон визнала себе винною за семи пунктами звинувачення, зокрема в шахрайстві з банківськими переказами, цінними паперами та товарами. Вона також погодилася відшкодувати збитки, які визначить суд.

Контекст

Лише кілька місяців тому 30-річний Бенкман-Фрід був широко відомий як одна з найстрімкіших зірок криптовалютної індустрії, яка накопичила власний капітал, що оцінюється в $26,5 млрд, завдяки злету криптовалютної біржі FTX і хедж-фонду Alameda Research. Але минулого місяця обидві фірми драматично зазнали краху.

FTX подала заяву про банкрутство, а Бенкман-Фрід пішов із посади гендиректора 11 листопада після того, як його компанії не вдалося забезпечити собі порятунок після сильного тижневого дефіциту ліквідності. FTX перевела того ж дня мільярди доларів клієнтських коштів компанії Alameda Research, що також належить Бенкману-Фріду.

Призначені після краху FTX керівники заявляють, що на «руїнах» криптобіржі Сема Бенкмана-Фріда виявили дуже мало готівки та криптовалюти – близько $560 млн і $740 млн відповідно. Хоча перед крахом зобовʼязання FTX перевищували $9 млрд.

Федеральна прокуратура США відкрила справу проти засновника криптобіржі FTX Сема Бенкмана-Фріда за маніпуляції з двома криптовалютами минулої весни. 13 грудня Сема Бенкмана-Фріда заарештували на Багамах.

Американські регулятори звинуватили його в реалізації багаторічної схеми обману інвесторів. Комісія з цінних паперів і бірж повідомила, що Бенкман-Фрід ошукав інвесторів на понад $1,8 млрд.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні