Категорія
Новини
Дата

Alameda Бенкмана-Фріда мала «необмежену кредитну лінію» від FTX завдяки зміні коду програми – Reuters

У 2020 році головний інженер криптобіржі FTX вніс секретні зміни в програмне забезпечення біржі. Вони дозволили Alameda Research, яка належала Сему Бенкману-Фріду, продовжувати позичати кошти у FTX незалежно від вартості застави, пише Reuters.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Було змінено код, щоб звільнити гедж-фонд Alameda від функції на торговій платформі, яка автоматично розпродала б активи Alameda при загрозі втрати позичених грошей.
  • У примітці, що пояснює цю зміну, інженер Нішад Сінгх зазначив, що FTX ніколи не повинна продавати позиції Alameda. 
  • «Будьте особливо обережні, щоб не видалити», – написав Сінгх у коментарі до коду платформи. Це означає, що він стає співучасником схеми, зазначає агентство. 
  • Зміна в коді привернула увагу Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC), яка у вівторок висунула Бенкману-Фріду звинувачення в шахрайстві. 
  • SEC заявила, що це налаштування означало, що Alameda мала «практично необмежену кредитну лінію». 
  • Крім того, мільярди доларів, які FTX таємно позичила Alameda протягом наступних двох років, не надходили з її власних резервів, а були депозитами інших клієнтів FTX, заявила SEC.
  • SEC і представник Бенкмана-Фріда відмовилися коментувати цю історію. Сінгх не відповів на кілька запитів про коментарі.

Контекст

Усього кілька місяців тому 30-річний Бенкман-Фрід був широко відомий як одна з найстрімкіших зірок криптовалютної індустрії, яка накопичила власний капітал, що оцінюється в $26,5 млрд, завдяки злету криптовалютної біржі FTX і гедж-фонду Alameda Research. Але минулого місяця обидві фірми драматично зазнали краху.

FTX подала заяву про банкрутство, а Бенкман-Фрід пішов із посади гендиректора 11 листопада після того, як його компанії не вдалося забезпечити собі порятунок після сильного тижневого дефіциту ліквідності. FTX перевела того ж дня мільярди доларів клієнтських коштів компанії Alameda Research, що також належить Бенкману-Фріду.

Призначені після краху FTX керуючі заявляють, що на «руїнах» криптобіржі Сема Бенкмана-Фріда виявили дуже мало готівки та криптовалюти – близько $560 млн і $740 млн відповідно. Хоча перед крахом зобовʼязання FTX перевищували $9 млрд.

Федеральна прокуратура США відкрила справу проти засновника криптобіржі FTX Сема Бенкмана-Фріда за маніпуляції з двома криптовалютами минулої весни. 13 грудня Сема Бенкмана-Фріда заарештували на Багамах.

Американські регулятори звинуватили його в реалізації багаторічної схеми обману інвесторів. Комісія з цінних паперів і бірж повідомила, що Бенкман-Фрід ошукав інвесторів на понад $1,8 млрд.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні