Категорія
Новини
Дата

Alameda Бенкмана-Фріда мала «необмежену кредитну лінію» від FTX завдяки зміні коду програми – Reuters

2 хв читання

У 2020 році головний інженер криптобіржі FTX вніс секретні зміни в програмне забезпечення біржі. Вони дозволили Alameda Research, яка належала Сему Бенкману-Фріду, продовжувати позичати кошти у FTX незалежно від вартості застави, пише Reuters.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Було змінено код, щоб звільнити гедж-фонд Alameda від функції на торговій платформі, яка автоматично розпродала б активи Alameda при загрозі втрати позичених грошей.
  • У примітці, що пояснює цю зміну, інженер Нішад Сінгх зазначив, що FTX ніколи не повинна продавати позиції Alameda. 
  • «Будьте особливо обережні, щоб не видалити», – написав Сінгх у коментарі до коду платформи. Це означає, що він стає співучасником схеми, зазначає агентство. 
  • Зміна в коді привернула увагу Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC), яка у вівторок висунула Бенкману-Фріду звинувачення в шахрайстві. 
  • SEC заявила, що це налаштування означало, що Alameda мала «практично необмежену кредитну лінію». 
  • Крім того, мільярди доларів, які FTX таємно позичила Alameda протягом наступних двох років, не надходили з її власних резервів, а були депозитами інших клієнтів FTX, заявила SEC.
  • SEC і представник Бенкмана-Фріда відмовилися коментувати цю історію. Сінгх не відповів на кілька запитів про коментарі.

Контекст

Усього кілька місяців тому 30-річний Бенкман-Фрід був широко відомий як одна з найстрімкіших зірок криптовалютної індустрії, яка накопичила власний капітал, що оцінюється в $26,5 млрд, завдяки злету криптовалютної біржі FTX і гедж-фонду Alameda Research. Але минулого місяця обидві фірми драматично зазнали краху.

FTX подала заяву про банкрутство, а Бенкман-Фрід пішов із посади гендиректора 11 листопада після того, як його компанії не вдалося забезпечити собі порятунок після сильного тижневого дефіциту ліквідності. FTX перевела того ж дня мільярди доларів клієнтських коштів компанії Alameda Research, що також належить Бенкману-Фріду.

Призначені після краху FTX керуючі заявляють, що на «руїнах» криптобіржі Сема Бенкмана-Фріда виявили дуже мало готівки та криптовалюти – близько $560 млн і $740 млн відповідно. Хоча перед крахом зобовʼязання FTX перевищували $9 млрд.

Федеральна прокуратура США відкрила справу проти засновника криптобіржі FTX Сема Бенкмана-Фріда за маніпуляції з двома криптовалютами минулої весни. 13 грудня Сема Бенкмана-Фріда заарештували на Багамах.

Американські регулятори звинуватили його в реалізації багаторічної схеми обману інвесторів. Комісія з цінних паперів і бірж повідомила, що Бенкман-Фрід ошукав інвесторів на понад $1,8 млрд.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні