Президент США Джо Байден та лідер КНР Сі Цзіньпін погодилися, що ядерна зброя ніколи не повинна використовуватися, в тому числі в Україні. Про це йдеться в заяві Білого дому за підсумками переговорів обох лідерів країн у рамках саміту G20 на Балі в понеділок. Відповідне формулювання також міститься в підсумковій заяві G20, пише Bloomberg.
Ключові факти
- Лідери двох країн обмінялися думками щодо ключових регіональних і глобальних викликів.
- Президент США підняв питання про жорстоку війну Росії проти України та «безвідповідальні погрози Росії» щодо використання ядерної зброї.
- Байден і Сі підтвердили свою згоду з тим, що «ядерна війна ніколи не повинна вестися і ніколи не може бути виграна, і підкреслили своє неприйняття використання або погрози застосування ядерної зброї в Україні».
- Проєкт підсумкової заяви G20 містить формулювання, яке засуджує будь-які погрози застосування ядерної зброї, повідомив Bloomberg з посиланням на двох дипломатів. Як зазначає видання, йдеться про погрози Москви використати будь-які наявні засоби для захисту території, яку вона незаконно анексувала в Україні.
Контекст
Наприкінці минулого тижня стало відомо, що Путін не братиме участі у саміті G20 на Балі й відправить замість себе главу МЗС Сергія Лаврова.
В понеділок президент США Джо Байден і очільник Китаю Сі Цзіньпін зустрілися на Балі на полях саміту G20. Байден і Сі Цзіньпін потиснули один одному руки перед їхньою першою особистою зустріччю з моменту вступу Байдена на пост.
Напередодні Financial Times написала, що російський диктатор Путін не попереджав китайського лідера про повномасштабне вторгнення РФ в Україну в лютому. За 20 днів до початку повномасштабної війни проти України Сі та Путін офіційно привітали «безмежне» партнерство між своїми країнами під час зустрічі в Пекіні. Але, за словами чотирьох людей, обізнаних щодо цієї зустрічі, вторгнення РФ в Україну застало Сі зненацька. «Путін не сказав Сі правди», – зазначив китайський чиновник. З його словами, таким чином російський президент поставив під загрозу безпеку тисяч громадян Китаю, які перебували в Україні.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.